Iedzīvotājus satrauc Latvijā radīti cimdi no nenosakāmas kažokādas
Vai tas ir kaķa kažoks?

FOTO: Facebook.com/glovesfromheart

Iedzīvotāji satraukušies par kādā internetveikalā nopērkamiem Latvijā radītiem dabīgās kažokādas cimdiem. Dažas no fotogrāfijām, kurās redzami piedāvātie cimdi, iedzīvotājus mulsinot, jo tie stipri atgādinot kaķa kažoku, vēsta TV3 raidījums Bez Tabu

"Kad cilvēki grib nopirkt cimdus, lai veiktu ekspertīzi, no kādas ādas tie darināti, veikals tos cilvēkus bloķē un pieprasa, lai ierakstus izdzēš," stāsta kāds sociālo tīklu lietotājs.

Lai rastu skaidrību, raidījums cenšas sazināties ar cimdu darinātājiem. Izveidotajā uzņēmuma Facebook lapā informācija par adītājiem ir gausa. Nav norādīta ne adrese, ne tālruņa numurs. Vienīgā iespēja, kā ar lapas uzturētājiem sazināties, ir rakstīt vēstuli. Sākotnēji, uzdodoties par pircējiem, uz vēstulēm netiek atbildēts.

Pēc tam, atklājot patieso intereses iemeslu, atbildes vēstuli raidījums saņem, kurā cimdu darinātāji skaidro, kā cimdi top.

"Mēs strādājam tikai ar "re-used" kažokādām, t.i, izmantojam kažokus, kas citām dāmām kļuvuši lieki un stāv skapī jau no padomju laikiem vai pat senāk. Ideja sākotnēji bija parādīt cilvēkiem, ka kažoku var pārvērst par skaistu lietu un jaunu dzīvnieku nogalināšana nav nepieciešama," skaidro uzņēmumā. 

Tāpat stāsta, ka par rudās krāsas cimdiem cilvēki interese bijusi vislielākā. Tāpēc to intereses pēc esot nodevuši ekspertu izpētei.

Eiropas Savienībā kopš 2008. gada 31. decembra ir spēkā regula, kas aizliedz suņu un kaķu kažokādas izstrādājumu importu, eksportu un nonākšanu tirgū. Par kažokzvēriem tiek uzskatītas lapsas, ūdeles, šinšilas, nūtrijas, taču mājas istabas dzīvnieki šajā kategorijā neietilpst. Par noteikto normu neievērošanu var tikt piespriests sods.

Uz augšu