Krievijas Olimpiskā komiteja pārsūdz Zubkovam iepriekš labvēlīgo lēmumu

Aleksandrs Zubkovs

FOTO: AP/Scanpix

Krievijas Olimpiskā komiteja pārsūdzējusi novembrī Maskavas pilsētas tiesas pieņemto lēmumu, kas ļāva kādreizējam krievu bobslejistam Aleksandram Zubkovam paturēt 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnītās zelta medaļas divnieku un četrinieku sacensībās.

Pērn Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) anulēja Zubkova un viņa ekipāžu gūtos rezultātus Soču Olimpiādē, kur tika izcīnītas divas zelta medaļas, jo tika konstatēta manipulācija ar sportistu dopinga analīzēm, tās aizvietojot ar "tīrām" provēm.

Arī Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) krievs tika atzīts par vainīgu, tomēr viņa mūža diskvalifikācija tika aizstāta ar liegumu atrasties šī gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

Tiesa, Maskavas pilētas tiesa domāja citādāk un novembrī apmierināja Zubkova lēmumu atteikties izpildīt CAS lēmumu lietā, kurā sportists cīnās pret SOK, ļaujot viņam paturēt Soču zelta medaļas.

Krievijas Olimpiskā komiteja gan šādu Maskavas tiesas lēmumu uzskata par nepamatotu, turklāt, ja Zubkovs neatdos savas medaļas, tas var novest pie tā, ka krieviem tiks liegts piedalīties 2020.gada Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Tāpat komiteja norāda, ka šāds Maskavas tiesas lēmums var radīt aizdomas par to, vai tiešām Krievija ir apņēmusies cīnīties pret dopinga lietotājiem.

Zubkovam saglabāt sava olimpiskā čempiona statusu ir svarīgi, jo bez tā viņam netiek piešķirta valsts stipendija, ko paredzēts maksāt līdz pat mūža beigām.

Zubkovs šobrīd ir Krievijas Bobsleja federācijas (RBF) prezidents.

Kā zināms, Soču četrinieku sacensībās uzreiz aiz Zubkova bija Latvijas ekipāža ar pilotu Oskaru Melbārdi priekšgalā, kam pienāktos zelts. Savukārt pēc divu krievu ekipāžu diskvalifikācijām latviešiem pienāktos arī bronza divniekos.

Uz augšu