Jaunā Vienotība neredz iespēju turpināt valdības veidošanas sarunas ar Gobzemu

Partiju apvienības "Jaunā Vienotība" pārstāvis, labklājības ministrs Jānis Reirs.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Partiju apvienības Jaunā Vienotība (JV) valde neredz iespējas turpināt valdības veidošanas sarunas ar nominēto Ministru prezidenta amata kandidātu Aldi Gobzemu (KPV LV), teikts politiskā spēka paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

JV pārstāvji uzsver, ka valdības veidošanas sarunu laikā, kuras vadīja Gobzems, netika panāktas nekādas vienošanās ne par nākamās valdības īstenojamām reformām, ne arī par valdību veidojošo partiju sadarbības mehānismu.

JV nevarot atbalstīt valdības izveidošanas piedāvājumu, kurā nav skaidri saprotams to atbalstošais vairākums Saeimā.

JV valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš uzsver, ka nepilnu divu nedēļu laikā valdības veidošanas process nav izkustējies no sākotnējā punkta.

JV var atbalstīt tikai stabilu ilgtermiņa labēji centrisko spēku vairākuma valdību, taču joprojām nav saņemta skaidra atbilde par topošās koalīcijas sastāvu, viņš norāda.

"Mums ir radies iespaids ka tiek darīts viss, lai ievilktu valdībā prokremliski orientēto Saskaņu. Tāpat ir pamatotas šaubas, vai Gobzemam ir atbalsts paša partijā," norādīja Kariņš.

JV uzskata, ka pašlaik ir iespējams izveidot stabilu ilgtermiņa labēji centrisko spēku vairākuma valdību, bet cita premjera amata kandidāta vadībā.

Gobzems ir atsaucis sākotnējo piedāvājumu par iespējamo Ministru kabineta sastāvu un tuvākajās dienās piedāvās partijām atbalstīt "bezpartejisku profesionāļu veidotu valdību", aģentūrai LETA pavēstīja politiķis.

Līdz ar šādu soli Gobzems Ministru kabinetā piedāvā samazināt ministru skaitu. Tādējādi viņš atgriežoties pie priekšvēlēšanu laikā dotajiem solījumiem, atsakoties no pēc vēlēšanu laikā īstenotajiem kompromisiem, skaidroja Gobzems. KPV LV pirms vēlēšanām solīja ministriju skaitu samazināt līdz sešām.

Uz augšu