Ķibermanis: pārējie posmi Siguldai "pienes ūdeni"

Oskars Ķibermanis

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Pasaules kausa posms bobslejā un skeletonā Siguldā tiek organizēts ļoti augstā līmenī, uzskata latviešu bobslejists Oskars Ķibermanis.

Pilota Oskara Ķibermaņa un stūmēja Matīsa Mikņa divnieku ekipāža sestdien Siguldā izcīnīja otro vietu Pasaules kausa pirmā posma sacensībās, kamēr debitants Ralfs Bērziņš ar stūmēju Dāvi Spriņģi bija dalītā septītā pozīcijā.

Uzvaru Latvijas posmā svinēja olimpiskais čempions Frančesko Frīdrihs no Vācijas, kurš startēja kopā ar stūmēju Aleksanderu Šilleru. Frīdrihs bija ātrākais abos braucienos, pirmajā labojot trases (49,86 sekundes) un starta (4,82) rekordus.

"Ir labi padarīta darba sajūta. Arī pie ideāliem braucieniem atstarpe no pirmās vietas ir liela - tā ir vienīgā viela pārdomām. Kopumā ir labi. Neredzēju pirmo Frīdriha braucienu, bet man teica, ka viņš esot pieļāvis rupjas kļūdas. Ja arī būtu labi braucienu, nezinu, vai es spētu ar viņu cīnīties. Pirmais brauciens bija sliktāks nekā otrais, bet kļūdas tik un tā pieļāvu. Rezerve palika, bet vai tik liela - tas ir vienīgais jautājums," žurnālistiem stāstīja Ķibermanis.

Viņš bija domājis, ka pirms starta mājas sacensībās būs vairāk uztraucies, taču ar mandrāžu diezgan labi ticis galā.

"Iespējams, uz rītdienu pamainīsim slidu. Vēl jāparunā ar treneriem un mehāniķiem, tad padomāsim, kur varētu vēl pielikt. Tehnika ir labā līmenī, bet izskatās, ka kādam ir labāka. Tomēr tie gan ir vācieši," secināja Ķibermanis, kurš gandarīts arī par komandas biedra sniegumu. "Prieks par Bērziņu, viņš krietni pakāpās. Forši, ka uz otro braucienu viņš saņēmās. Neesmu baigi ieciklējies, kurš izlasē ir pirmais vai otrais numurs."

Galerija: Bobsleja sacensības Pasaules kausa posmā Siguldas trasē

Ķibermanis ir apmierināts ar Pasaules kausa posma organizatorisko līmeni.

"Domāju, pārējie posmi Siguldai "pienes ūdeni". Organizatoriskais līmenis ir ļoti augsts. Citu valstu pārstāvji arī ir ļoti apmierināti. Esmu dzirdējis tikai tās labākās atsauksmes. Par pašu trasi man neviens neko nav teicis. Kad aizbrauca uz Leikplesidu vai Vistleru, vai tad mēs arī raudam?" uzsvēra bobslejists.

"Ja godīgi, Siguldā nemaz tik daudz mums nesanāk braukt. Parasti trase ir arī aizsegta, bet tagad visas virāžas ir vaļā. Treniņos ir aizsegta trase, tāpēc nevaram veikt tik labu analīzi. Citās trasēs pat jūtos labāk nekā Siguldā," turpināja Ķibermanis.

Pašlaik 25 gadus vecais Ķibermanis pēdējos gados bijis Latvijas bobsleja otrais pilots aiz Melbārža. Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņš divniekos ieņēma devīto vietu, bet Pasaules kausā divniekiem sezonu noslēdza augstajā ceturtajā vietā kopvērtējumā.

Bērziņš Pasaules kausa apritē vēl nebija startējis, tāpēc Siguldā viņš piedzīvo debiju.

Svētdien tiks aizvadītas vienas sacīkstes vīriešu divniekiem.

Uz augšu