Dzintars: VL-TB/LNNK gatava apspriest scenāriju par Kariņu premjera amatā

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars ierodas uz tikšanos ar Valsts prezidentu Rīgas pilī, kurā pārrunās politisko partiju redzējumu par turpmāko valdības veidošanas procesu.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK būtu gatava apspriest scenāriju par politiķi Krišjāni Kariņu (JV) valdības vadītāja amatā, šodien žurnālistiem sacīja politiskā spēka priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

"Ja jautājums ir hipotētisks, tad nacionālā apvienība noteikti būtu gatava apspriest šādu scenāriju," uz vaicājumu par iespēju atbalstīt Kariņu Ministru prezidenta amatā žurnālistiem atbildēja VL-TB/LNNK līderis.

Reizē politiķis norādīja, ka nacionālā apvienība pašlaik nav dzirdējusi no Kariņa viedokli par to, vai viņš ir gatavs vadīt valdību. Viņš norādīja, ka būtiskākais premjera amata kandidātam cita starpā ir nodrošināt nepieciešamo vairākumu.

Dzintars norādīja, ka valdības veidošanas procesā situācija ir sarežģīta, bet ne neatrisināma.

Kā ziņots, neoficiālās sarunās kā iespējamo kompromisa kandidātu premjera amatam politiķi min "Jaunās Vienotības" (JV) pārstāvi Kariņu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Kariņš aģentūrai LETA sacīja, ka pašlaik prezidents nav aicinājis viņu uz tikšanos, kā arī sarunas par viņa nominēšanu nav notikušas. Kariņš norādīja, ka pašlaik situācija ir ļoti neskaidra un jāredz, kā tā attīstīsies, proti, vai AP nevēlēsies izvirzīt citu kandidātu, ņemot vērā, ka tā ir tā dēvētā jaunā partija.

AP pārstāvis Artis Pabriks šodien paziņoja, ka vairs nepretendē uz Ministru prezidenta amatu. AP norāda, ka neuzstās uz premjera amata kandidātu no savas partijas un saskata iespēju vienoties par kompromisa kandidātu no citu politisko spēku izvirzītajiem politiķiem, žurnālistiem sacīja AP līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Viņš sacīja, ka partijas var vienoties par kompromisa kandidātu no citu partiju izvirzītajiem, izņemot tos, kuri jau bija nominēti šim amatam. Pavļuts norādīja, ka AP neuztur savu nomināciju kopumā.

Šodien notiek jaunas Valsts prezidenta tikšanās ar partijām. Valsts prezidents vakar atsauca "KPV LV" pārstāvja Alda Gobzema nomināciju premjera amatam.

Uz augšu