Francijā turpinās Strasbūras šāvēja meklēšana; galvenais aizdomās turamais nav aizturēts

Papildināts
LETA
Francijā turpinās Strasbūras šāvēja meklēšana; galvenais aizdomās turamais nav aizturēts
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1

Francijas policija turpina meklēt vīrieti, kurš otrdienas vakarā sarīkoja apšaudi Strasbūrā, un aizturējusi piecus cilvēkus, bet ne galveno aizdomās turamo.

Šāvējs, kurš nogalināja trīs cilvēkus un ievainoja 12, identificēts kā 29 gadus vecais Šerifs Šekats, kurš dzimis Strasbūrā. Viņš jau iepriekš bijis zināms policijai par noziegumiem, kas nebija saistīti ar terorismu. Viņš ir bijis notiesāts gan Francijā, gan Vācijā, un pavadījis kādu laiku cietumā, sacīja iekšlietu ministrs Kristofs Kastanērs.

Francijas Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Lorāns Nunjess intervijā radiostacijai "France-Inter" atklāja, ka policija aizturējusi piecus cilvēkus, bet šāvējs vēl nav notverts. Iespējams, ka viņš aizbēdzis uz Vāciju.

Uzbrucēja motīvi vēl nav noskaidroti, sacīja Nunjess.

Video: Apšaude Strasbūrā

Telekanāls "BFM TV" ziņoja, ka aizdomās turamais aizbēga no sava dzīvokļa otrdienas rītā, kad tur ieradās policija, lai dzīvokli pārmeklētu saistībā ar kādu laupīšanu. Dzīvoklī esot atrastas granātas.

Mediji iepriekš vēstīja, ka saskaņā ar neapstiprinātu informāciju šāvējs atrasts rajonā, kur dzīvoja, un policija ir viņu ielenkusi. Taču varasiestādes to nav apstiprinājušas.

Ziņu aģentūra "Reuters" vēstīja, ka šāvējs, domājams, ir ievainots.

Video: Apšaude Strasbūrā

Kastanērs apstiprināja, ka apšaudē, kas notika Strasbūras centrā pie Ziemassvētku tirdziņa, gājuši bojā trīs cilvēki, un policija informēja, ka sešu ievainoto cilvēku stāvoklis ir nopietns, bet pārējie seši cietušie guvuši vieglus ievainojumus.

Nunjess savukārt sacīja, ka nopietnā stāvoklī atrodas astoņi ievainotie.

Viens no nogalinātajiem ir 45 gadus vecs tūrists no Taizemes, kurš otrdien ar sievu ieradās Strasbūrā, pavēstīja Taizemes Ārlietu ministrija.

Kā paziņoja Francijas armijas preses pārstāvis, šāvējs acīmredzami nav tēmējis uz karavīriem, kas patrulēja tirdziņā un ap to, bet tā vietā atklājis uguni uz mierīgajiem iedzīvotājiem.

Iekšlietu ministrs sacīja, ka šāvēju meklē aptuveni 350 policisti un karavīri, meklēšanā tiek izmantoti divi helikopteri, un pastiprināta kontrole uz valsts robežām. Viņš sacīja, ka visos Ziemassvētku tirdziņos tiks pastiprināti drošības pasākumi.

Foto: Apšaude Strasbūrā

Arī Vācijas Bādenes-Virtembergas federālajā zemē pastiprināta kontrole uz robežas ar Franciju.

Francijas valdība pēc apšaudes ir paaugstinājusi terorisma trauksmes līmeni.

Strasbūras mērs tviterī paziņoja, ka trešdien Ziemassvētku tirdziņš būs slēgts, un karogi pilsētas domē tiks nolaisti pusmastā.

Francijā šis ir trešais letālais incidents šogad, kas klasificēts kā terorakts.

Lai gan varasiestādes aicinājušas iedzīvotājus palikt iekštelpās, ja iespējams, Strasbūras mērs intervijā telekanālā BFM sacīja, ka dzīvei ir jāturpinās, un pilsēta nedrīkst piekāpties "teroristam, kurš cenšas izjaukt mūsu dzīvesveidu".

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu