Latvijas basketbolistes uzzina savas pretinieces EČ Rīgas apakšgrupā

Mārtiņš Zībarts

FOTO: FIBA.com

Latvijas sieviešu basketbola izlase Latvijā un Serbijā gaidāmā 2019.gada Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīrā tiksies ar Spāniju, Ukrainu un Lielbritāniju.

Šīs izlases spēlēs A apakšgrupā

Tikmēr B apakšgrupā duelēsies Zviedrija, Francija, Čehija un Melnkalne.

Latvijā apakšgrupu turnīra mači notiks galvaspilsētā Rīgā.

Savukārt C apakšgrupā cīnīsies Slovēnija, Turcija, Itālija un Ungārija.

Visbeidzot D apakšgrupā otra čempionāta saimniece Serbija spēkosies ar Krieviju, Beļģiju un Baltkrieviju.

Četras grupu uzvarētājas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet astoņas otro un trešo vietu ieguvējas aizvadīs astotdaļfināla spēles.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase pirms izlozes iekļauta otrajā grozā.

Pirmajā grozā bija iekļautas Spānija, Francija, Turcija un Krievija, kamēr otrajā - viena no turnīra saimniecēm Latvija, Beļģija, Itālija un Čehija. Savukārt trešajā grozā bija ievietotas otra mājiniece Serbija, Ukraina, Ungārija un Melnkalne. Visbeidzot ceturtajā grozā bija Slovēnija, Baltkrievija, Lielbritānija un Zviedrija.

LBS par partneri gaidāmajā turnīrā izraudzījusies Zviedriju, tāpēc tā spēlēs otrā grupā, kas savus mačus aizvadīs Rīgā, tāpēc šī izlase no ceturtā groza nevar tikt ielozēta kā pretiniece.

Tikmēr otra turnīra saimniece Serbija par partnervalsti izraudzījusies Slovēniju.

Latvijā mači notiks galvaspilsētā Rīgā, kamēr Serbijā - Belgradā, Nišā un Zreņaninā.

Eiropas 37.meistarsacīkstes sieviešu komandām notiks no nākamā gada 27.jūnija līdz 7.jūlijam Latvijā un Serbijā. Rīgā notiks divi no četriem grupu turnīriem, kā arī divas no četrām astotdaļfināla spēlēm. Divi grupu turnīri risināsies Serbijas pilsētās Nišā un Zreņaninā, savukārt ceturtdaļfināli, pusfināli un medaļu cīņas risināsies Serbijas galvaspilsētā Belgradā.

Latvijas sieviešu valstsvienība Eiropas finālturnīrā startēs devīto reizi, tai skaitā astoto reizi pēc kārtas (1999, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019). Lielākie sasniegumi bijusi ceturtā vieta 2007.gadā, kā arī divreiz izcīnīta sestā pozīcija (2005, 2017).

Latvijā un Serbijā gaidāmā Eiropas čempionāta dalībnieces: Baltkrievija, Beļģija, Čehija, Francija, Itālija, Krievija, Latvija, Lielbritānija, Melnkalne, Serbija, Slovēnija, Spānija, Turcija, Ukraina, Ungārija, Zviedrija.

Eiropas čempionāta pirmo sešu vietu ieguvējas nodrošinās ceļazīmi uz 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.

Latvija kontinenta meistarsacīkstes uzņems otro reizi vēsturē - pirmā reize bija 2009.gadā.

Uz augšu