Šneps: Zviedrijas līdzjutējiem esam norezervējuši 1000 vietas

Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Edgars Šneps

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Zviedrijas sieviešu basketbola izlases līdzjutējiem Latvijas Basketbola savienība (LBS) nākamā gada Eiropas čempionātā jau ir norezervējusi 1000 vietas, atklāja organizācijas ģenerālsekretārs Edgars Šneps.

Nākamgad Latvijā un Serbijā gaidāmajā Eiropas čempionāta finālturnīrā Latvijas valstsvienība spēlēs A grupā kopā ar pašreizējo kontinenta čempioni Spāniju, Ukrainu un Lielbritāniju.

"Nav pat tik nozīmīgi, kādas komandas ir mūsu vai blakus grupā. Viss ir mūsu pašu rokās," pēc izlozes žurnālistiem teica Šneps.

LBS par partneri gaidāmajā turnīrā izraudzījusies Zviedriju, tāpēc tā spēlēs otrā grupā, kas savus mačus aizvadīs Rīgā.

"Zviedrijai ir ļoti lielas ambīcijas attiecībā uz sportisko pusi un uz līdzjutēju ierašanos Latvijā. Zviedrijas līdzjutējiem esam norezervējuši jau 1000 vietas. Cerams, viņi tās aizpildīs, varbūt prasīs vēl. Izrunājām arī tehniskas lietas, lai zviedri justos vismaz tikpat labi un ērti, kā 2015.gada vīriešu Eiropas čempionātā pie mums jutās igauņi un lietuvieši," atklāja LBS ģenerālsekretārs.

LBS sākotnēji kā partneri bija apsvērusi arī Lietuvu, tomēr šīs valsts izlase Eiropas meistarsacīkstēm nekvalificējās.

Šneps arī atklāja, ka drīzumā tiks uzsāktas pārrunas ar tūrisma aģentūrām, vēstniecībām un satiksmes kompānijām, lai nodrošinātu pēc iespējas labāku izlašu ierašanos Latvijā.

Gaidāmajā Eiropas čempionātā B apakšgrupā, kas arī spēlēs Rīgā, duelēsies Zviedrija, Francija, Čehija un Melnkalne. Savukārt C apakšgrupā cīnīsies Slovēnija, Turcija, Itālija un Ungārija. Visbeidzot D apakšgrupā otra čempionāta saimniece Serbija spēkosies ar Krieviju, Beļģiju un Baltkrieviju.

Četras grupu uzvarētājas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet astoņas otro un trešo vietu ieguvējas aizvadīs astotdaļfināla spēles.

Latvijā mači notiks galvaspilsētā Rīgā, kamēr Serbijā - Belgradā, Nišā un Zreņaninā.

Eiropas 37.meistarsacīkstes sieviešu komandām notiks no nākamā gada 27.jūnija līdz 7.jūlijam Latvijā un Serbijā. Rīgā notiks divi no četriem grupu turnīriem, kā arī divas no četrām astotdaļfināla spēlēm. Divi grupu turnīri risināsies Serbijas pilsētās Nišā un Zreņaninā, savukārt ceturtdaļfināli, pusfināli un medaļu cīņas risināsies Serbijas galvaspilsētā Belgradā.

Latvijas sieviešu valstsvienība Eiropas finālturnīrā startēs devīto reizi, tai skaitā astoto reizi pēc kārtas (1999, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019). Lielākie sasniegumi bijusi ceturtā vieta 2007.gadā, kā arī divreiz izcīnīta sestā pozīcija (2005, 2017).

Eiropas čempionāta pirmo sešu vietu ieguvējas nodrošinās ceļazīmi uz 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.

Latvija kontinenta meistarsacīkstes uzņems otro reizi vēsturē - pirmā reize bija 2009.gadā.

Uz augšu