Brīdinājums!

Šo lapu nedrīkst atvērt, ja Tev vēl nav 18 gadu.

Man jau ir 18 Man vēl nav 18

Jau piekto nedēļu Francijā risinās "dzelteno vestu" protesti; policija arvien pastiprina drošības pasākumus
Papildināts

FOTO: AFP / Scanpix

Parīzes policija sestdien paziņoja, ka pirms gaidāmajiem protestiem aizturējusi 21 cilvēku.

Demonstrācijas notiek lielākoties mierīgi, tomēr izcēlušās dažas sadursmes starp policiju un protestētājiem.

Policija bloķē cilvēkus, kuri cenšas novirzīties sāņus no ielām, kas ved uz Elizejas laukiem. Dažās vietās policija pielietojusi asaru gāzi.

Daži protestētāji pauduši dusmas, ka policija viņus iežogojusi un viņi var pārvietoties tikai dažu kvartālu rajonā.

Bažījoties par jauniem vardarbīgiem protestiem, kas jau piekto nedēļas nogali pēc kārtas varētu piemeklēt Francijas galvaspilsētu, Parīzē tiek īstenoti pastiprināti drošības pasākumi.

Sestdien kārtības uzturēšanai Parīzē mobilizēti 8000 policistu, kuru rīcībā būs arī 14 bruņumašīnas. Drošības spēki izvietoti ap dzelzceļa stacijām un pie Elizejas laukiem, kur slēgti veikali.

Fotogalerija: "Dzelteno vestu" protesti Parīzē 15. decembrī

Atšķirībā no pagājušās nedēļas tiks izveidots lielāks skaits patruļvienību, kuru uzdevums būs aizturēt vandāļus Elizejas lauku apkārtnē, kas atkal varētu mēģināt demolēt veikalus un kafejnīcas.

Kopš 17. novembra, kad sākās tā dēvēto dzelteno vestu protesti, sadursmēs ar policiju vai negadījumos, kas ar tiem saistīti, dzīvību zaudējuši jau seši cilvēki.

"Dzelteno vestu" kustību sākotnēji izraisīja valdības lēmums paaugstināt akcīzes nodokli degvielai, bet pakāpeniski tā izvērsusies daudz plašākos protestos, atspoguļojot vispārējo sabiedrības neapmierinātību ar prezidenta Emanuela Makrona politiku.

Lai gan valdība, piekāpjoties protestētājiem, paziņojusi par atteikšanos no plānotās degvielas nodokļa paaugstināšanas, un Makrons apsolījis paaugstināt minimālo algu, kā arī piekāpies jautājumā par paaugstinātu nodokļu piemērošanu pensionāriem, nekas neliecina, ka protes

Uz augšu