Labdarības maratons "Dod pieci!" iet gaisā! (1)

Video tiešraide
Apollo.lv
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Publicitātes foto

Šodien, 17. decembrī, plkst. 19.00 sāksies ikgadējais Latvijas sabiedrisko mediju rīkotais labdarības maratons "Dod pieci!". Tā mērķis šogad ir atbalstīt jaunās ģimenes visā Latvijā. Lai to paveiktu trīs dīdžeji - Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un maratona jaunpienācēja Marta Grigale - pavadīs 148 stundas stikla studijā, atskaņojot klausītāju izvēlētas dziesmas par ziedojumiem. 

Labdarības maratona laikā Doma laukumā, līdzās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam, darbojas īpaša Latvijas Radio 5 - Pieci.lv stikla studija, kurā sešas diennaktis dzīvo un strādā trīs dīdžeji - Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Marta Grigale.

» Labdarības maratons "Dod pieci!" ir klāt!

Dīdžeji ēterā atskaņo tikai dziesmas, kuras, ziedojot vismaz 5 eiro, ir izvēlējušies klausītāji, tādējādi nodrošinot 24 stundu dzīvo ēteru. Maratona laika studijā esošie dīdžeji pārtiks tikai no īpašiem, uztura speciālistu pagatavotiem, kokteiļiem.

Ziedojuma mērķis

Minimālais ziedojums par vienu dziesmu ētera ir 5 eiro.

Šī gada maratona laikā saziedotie līdzekļi caur Ziedot.lv tiks novirzīti jaunas bezmaksas mācību programmas ieviešanai.

Jau no 2019. gada pavasara jaunajiem vecākiem visā Latvijā būs iespēja apmeklēt psiholoģisku un praktisku mācību programmu, kas sniedzas tālāk bar bērna fizisko aprūpi un zīdīšanu, īpašu vērtību veltot drošas piesaistes veidošanai ar bērnu. Katri pieci eiro nodrošina pusstundu praktisku un psiholoģisku mācību - daļu no jaunās mācību programmas 21 stundas apjomā.

» 147 stundas skrējiena un brīnišķīga sajūta. Toms Grēviņš par tēva lomu un labdarību

Pašlaik notiek aktīvs darbs pie mācību programmas izstrādes. Plānots, ka, sadarbojoties gan esošajiem mācību centriem, gan ārpusģimenes aprūpes atbalsta centriem, saziedoto līdzekļu apmērā kursi jau no 2019. gada pavasara bez maksas būs pieejama visā Latvijā. Programmu veido biedrība Plecs sadarbībā ar labākajiem nozares profesionāļiem - nodibinājuma Centrs Dardedze valdes locekli Lailu Balodi, BKUS Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītāju un bērnu psihiatru Ņikitu Bezborodovu, ģimenes psiholoģijas centra Līna dibinātāju un psihoterapeiti Vitu Kalniņu, psiholoģi un psihoterapeiti Andriju Likovu u.c.

Par labdarības maratonu "Dod pieci!"

Jau ziņots, ka no 17. līdz 23. decembrim sabiedriskie mediji - Latvijas Radio, Latvijas Televīzija un portāls lsm.lv - organizē labdarības maratonu "Dod pieci!", kura laikā DJ Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Marta Grigale 148 stundas dzīvos un strādās īpašā Stikla studijā Doma laukumā.

Maratona laikā ēterā skanēs tikai klausītāju ziedotās dziesmas, studijas viesu priekšnesumi un stāsti par aktualizēto tēmu - kā kļūt par labākiem vecākiem un audzināt patiesi laimīgus bērnus.

Foto: Labdarības maratona "Dod pieci!" atklāšana

» Bērni bez lietošanas pamācības. Mūziķis Goran Gora atklāti par tēva lomu

Labdarības maratons "Dod pieci!" Latvijā tiek organizēts kopš 2014. gada, katru gadu aktualizējot kādu sabiedriski nozīmīgu tēmu. Ziedojumi līdz šim ir novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašām vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai un atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnu namiem. Labdarības maratona virsmērķis ir cilvēciskāka vide - katrs "Dod pieci!" stāsts ir par to, kur mums, kā sabiedrībai, ar sevi vēl jāstrādā. 

Foto: Sākas ikgadējais Latvijas sabiedrisko mediju rīkotais labdarības maratons DOD PIECI!

Tiešraide no stikla studijas:

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu