Evija Vēbere beidzot komentējusi savu uzstāšanos "Mīlestības vārdā. 18+" koncertā

Evija Vēbere

FOTO: Miks Mazurs

Par vienu no šā gada apspriestākajiem notikumiem kļuva ​simtgadei veltītais koncerts “Mīlestības vārdā. 18+”, kurā jaunā dziedātāja Evija Vēbere pārsteidza ar dziesmas “Svētku diena” izpildījumu. Līdz šim Vēberes uzstāšanos komentēja vien daudzi citi mūziķi un komponisti, taču beidzot par to ir izteikusies arī pati māksliniece. 

Izdevumam "Kurzemnieks" Vēbere pastāstīja, ka pēc pretrunīgi vērtētās uzstāšanās ir izjutusi "visu sajūtu spektru". 

"Mums visiem kopš dzimšanas lielākā vēlme ir būt pieņemtiem: gribam patikt vecākiem, skolotājiem, mums sāp, ja atgrūž. Ja notiek kaut kas tik masīvs, tas ir sāpīgi. Sajūtu naidu un mīlestību, bet vienā brīdī saprotu, ka tas nav par mani. Tās ir cilvēku pašu emocijas jeb iekšējā pasaule. Daudzi ieraudzīja uz skatuves neredzētu meiteni un uzdeva sev jautājumu, kādēļ. Redzu, ka arī albums "Sirdsbūt" šādi nonāk pie cilvēkiem. Aktīvākajiem komentētājiem katram sava taisnība. Ja nepatīk – labi. Ja riebj – labi. Liekas pats skaistākais – labi. Jautājums ir nevis par to, ko otrs jūt, bet kā savas izjūtas izpauž un no kurienes tās nāk. Pirmoreiz jutu, kā darbojas dzeltenā prese un cik ļoti tās informācija ir pa virsu. Negācijas ir skaļas. Agresija ir skaļa. Notiek apgrieztais riņķis. Skaļums piesaista uzmanību, kliedz: „Šo neklausieties! Nevajag!” Bet tā piesaista masīvu uzmanību. Un tad skaļākie dusmojas, un apburtais loks nebeidzas. Uzpūstiem virsrakstiem nav satura, nav dziļuma," norādīja mūziķe. 

Kā ziņots, 30. novembrī mūzikas namā "Daile" notika "Austras balvas 2018" nominantu koncerts un balvas pasniegšanas ceremonija, kurā uzstājās arī Evija Vēbere. Vēbere koncerta laikā izpildīja kompozīcijas no sava albuma "Sirdsbūt". 

Fotogalerija: Koncerts “Mīlestības vārdā. 18+”. Pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas