KNAB 10 000 eiro kukuļošanas lietā aizturējis Eigimu
Papildināts

Rihards Eigims.

FOTO: Ivars Soikāns/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šodien lietā par par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu aizturējis Daugavpils mēru Rihardu Eigimu (Mūsu partija), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Septembrī KNAB sācis kriminālprocesu par to, ka Daugavpils pilsētas domes amatpersona pieprasījusi kukuli 10 000 eiro apmērā no fiziskas personas saistībā ar Daugavpils pilsētas domes veiktajām iepirkumu procedūrām būvniecības jomā. Patlaban aizturētas divas personas un birojs šajā lietā šodien veic procesuālās darbības Daugavpils domē.

Likums paredz, ka personu var aizturēt uz laiku līdz 48 stundām. Ja persona tiek atzīta par aizdomās turēto un ir nepieciešams, tad izmeklētājs var piemērot drošības līdzekli. Bargākais drošības līdzeklis ir apcietinājums, kuru pēc izmeklētāja ierosinājuma piemēro tiesa. KNAB pieteikumus par apcietinājuma sankcijas piemērošanu parasti vērtē Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa.

3

Aģentūra LETA noskaidroja, ka šajā tiesā KNAB ierosinājums patlaban nav saņemts. Tāpat pieteikums par apcietinājuma piemērošanu pašlaik nav saņemts Daugavpils tiesā.

Izmeklēšanas interesēs detalizētu informāciju par kriminālprocesu birojs patlaban nevar sniegt. Tiklīdz tas būs iespējams, neapdraudot izmeklēšanu, KNAB sniegs papildu ziņas un skaidrojumu.

Daugavpils domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks un Eigima partijas biedrs Igors Prelatovs ("Mūsu partija") aģentūrai LETA apgalvoja, ka viņš ir ticies ar KNAB darbiniekiem, kuri atbraukuši "apsveikt Ziemassvētkos", un parakstījis dokumentus par informācijas neizpaušanu, taču viņš nezinot, kas notiek Eigima bijušajā kabinetā. Pašam Prelatovam saistības ar kriminālprocesu neesot.

Pašu Eigimu domē Prelatovs šodien nav saticis. Arī cits avots domē aģentūrai LETA pauda, ka bijušo mēru domē nav redzējis, taču pie ēkas stāvot viņa automašīna.

3

KNAB atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, iekams tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.