LFF Laureātu vakarā paziņos Latvijas gada labāko futbolistu

Latvijas futbola valstsvienības vārtsargs Andris Vaņins

FOTO: EPA/LETA

Latvijas Futbola federācijas (LFF) Laureātu vakarā trešdien tiks paziņots Latvijas labākais futbolists.

Par Latvijas gada futbolista titulu šogad cīnās uzbrucējs Dāvis Ikaunieks un vārtsargi Roberts Ozols un Andris Vaņins, kurš par valsts labāko spēlētāju atzīts iepriekšējos trijos gados.

Dāvis Ikaunieks

FOTO: LETA

Ikaunieks šo gadu iesāka Čehijas komandā Jihlavas "Vysočina". Lai arī vienība bija starp vājākajām līgā, latvietis bija viens no komandas līderiem un čempionāta rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ieņēma dalītu piekto vietu. Vasarā viņš pievienojās krietni spēcīgākam šīs valsts klubam "Jablonec", noslēdzot trīs gadu līgumu. Lai arī uzbrucējs nav trenera pirmā izvēle, viņš jau ir paguvis debitēt UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā.

Tikmēr Ozolam šī bija izlaušanās sezona. Viņš kļuva par pašmāju kluba "Riga" pirmo numuru, palīdzot vienībai pirmo reizi vēsturē uzvarēt Latvijas kausā un virslīgā.

Roberts Ozols

FOTO: Zigismunds Zālmanis

Savukārt pēdējo trīs gadu Latvijas labākais futbolists Andris Vaņins neaizvadīja tik spilgtu gadu kā iepriekš, jo viņš zaudēja Šveices komandas "Zurich" pirmā vārtsarga vietu. Tiesa, viņš joprojām ir pirmais numurs Latvijas izlasē un gada izskaņā atkal tiek pie spēļu prakses klubā, jo traumu guvis vienības pamatvārtsargs.

Uz Latvijas labākās futbolistes titulu tikmēr pretendē Karlīna Miksone, Olga Ševcova un Sandra Voitāne.

Tikmēr labākā virslīgas spēlētāja gods šodien tiks sadalīts starp Tosinu Ajegunu ("Ventspils"), Volodimiru Bajenko un Ozolu (abi - "Riga"). Uz labākā "komanda.lv" pirmās līgas futbolista balvu pretendē Vugars Askerovs, Giorgijs Gogolašvili un Alans Koadiu. Savukārt labākais pludmales futbolists būs Renārs Pastars, Romāns Sulackis vai Sergejs Vasiļjevs, kamēr telpu futbolists - Matīss Babris, Germans Matjušenko vai Maksims Seņs.

Labākā jaunatnes futbolista balva tiks sadalīta starp Andreju Cigaņiku, Kristeru Toberu un Robertu Uldriķi, bet spēlētājas balva - Karlīnu Miksoni, Diānu Suvitru un Nelli Treimani.

Uz labākā trenera Latvijas futbolā balvu šogad pretendē Aleksandrs Basovs, Viktors Skripņiks un Dejans Vukičevičs, kamēr uz sieviešu futbola sacensību labākā trenera - Jevgēņijs Mihaļkovs, Deniss Sarafaņuks un Liene Vāciete.

Savukārt labākais tiesnesis tiks noteikts starp Aleksandru Anufrijevu, Dmitriju Naļivaiko un Andri Treimani, kamēr tiesnese - starp Tatjanu Debišu, Jeļenu Jermolajevu un Violu Raudziņu. Uz labākā tiesneša asistenta balvu izvirzīti Haralds Gudermanis, Aleksejs Spasjonņikovs un Deniss Ševčenko, bet tiesneses asistentes balvai - Līga Didriķe, Diāna Vanaga-Arāja un Marita Vītola.

Visbeidzot gada žurnālista futbolā balvu saņems Edmunds Novickis, Iļja Poļakovs vai Agris Suveizda.

Vaņins kopumā par Latvijas gada futbolistu nosaukts piecas reizes, kas ir rekords. Savukārt par Latvijas gada labāko futbolisti pērn tika nosaukta uzbrucēja Olga Ševcova.

Uz augšu