Latgales partija pieprasa Daugavpils mēra pienākumu izpildītāja Prelatova atkāpšanos
Papildināts

FOTO: Latgales Laiks

Latgales partija (LP) gatavo iesniegumu ar aicinājumu no amata atkāpties Daugavpils domes priekšsēdētāja pirmajam vietniekam, mēra pienākumu izpildītājam Igoram Prelatovam ("Mūsu partija"), noskaidroja aģentūra LETA.

Partija uzskata, ka Prelatovs kā domes priekšsēdētāja vietnieks ir līdzatbildīgs par lēmumu pieņemšanu, turklāt tieši viņš ir atbildīgais par būvniecības jautājumiem. Pēc tam, kad Korupcijas un novēršanas apkarošanas birojs (KNAB) aizturējis bijušo mēru Rihardu Eigimu ("Mūsu partija"), jāatkāpjas būtu arī viņa vietniekam, uzskata LP.

LP savā "Facebook" kontā paziņojusi, ka gadījumā, ja mēra pienākumu izpildītājs amatu neatstās pats, plānots sasaukt domes sēdi šī jautājuma lemšanai. Iesniegumu par ārkārtas sēdes sasaukšanu parakstījuši seši domes deputāti, taču pašlaik nav zināms, kad sēde notiks, aģentūrai LETA klāstīja deputāts Aivars Broks.

Paša Prelatova komentāru šajā jautājumā aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies iegūt. Tāpat pašlaik nav informācijas, vai balsojumā par neuzticības izteikšanu vicemēram atbalstu LP izteiktu arī "Saskaņas" deputāti.

Kopumā gan Prelatovs uzskata, ka, neskatoties uz satricinājumiem, kas pēdējā laikā skāruši Daugavpils pilsētas domi, tās "darbs ir stabils".

Bijušais pilsētas mērs, tagadējais deputāts Andrejs Elksniņš (S) atgādināja, ka vasarā domē jau bijis iesniegts viņa, Jāņa Lāčplēša (LP) un Līvijas Jankovskas (MP) lēmumprojekts par Prelatova atstādināšanu, taču balsojumā LP savas domas mainīja un neuzticības izteikšanu neatbalstīja. Līdz ar to Elksniņam pašlaik neesot izprotamas LP darbības, rosinot vicemēra atkāpšanos.

Deputāts arī uzsvēra, ka pirmais līgums ar korupcijas skandālā ierauto SIA "Modus būve" noslēgts laikā, kad pilsētu vadījis Lāčplēsis, savukārt viņa partijas biedrs, domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis ir atbildīgs par iepirkumu jomu, tāpēc, "ja runājam par politisko atbildību, arī viņiem tā jānes". Turklāt solidāru atbildību paredzējis arī koalīcijas līgums, ko savulaik bija noslēgušas, bet vēlāk lauzušas LP un MP, pret LP vērsās Elksniņš.

Elksniņš uzskata, ka pašlaik svarīgākais ir lauzt līgumus ar "Modus būvi", tāpēc "Saskaņas" deputāti plāno vērsties pašvaldības Juridiskajā departamentā, kas varētu izskatīt šādu iespēju.

Jau vēstīts, ka KNAB otrdien lietā par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu aizturēja bijušo Daugavpils mēru Eigimu. KNAB informēja, ka septembrī tas sācis kriminālprocesu par to, ka Daugavpils domes amatpersona pieprasījusi kukuli 10 000 eiro apmērā no fiziskas personas saistībā ar Daugavpils domes veiktajām iepirkumu procedūrām būvniecības jomā. Patlaban aizturētas divas personas un birojs šajā lietā otrdien veica procesuālās darbības Daugavpils domē.

Avoti domē aģentūrai LETA apstiprināja, ka KNAB sāktais kriminālprocess saistīts ar četrus miljonus eiro vērtiem divu izglītības iestāžu pārbūves iepirkumiem, kuros par uzvarētāju atzīta SIA "Modus būve". Ar uzņēmumu aģentūrai LETA sazināties otrdien neizdevās.

Daugavpils dome aptuveni mēnesi strādā "bezkoalīcijas stāvoklī" - "Mūsu partijas" saraksta līderis Eigims ir gāzts, darbu turpina viņa vietnieks Prelatovs, taču viņam nav skaidra divu pārējo partiju - LP un "Saskaņas" - atbalsta.

Daugavpils pilsētas domē ir pārstāvētas trīs partijas, no kurām LP ir seši deputāti, "Saskaņai" - pieci, bet no MP bija ievēlēti četri deputāti, taču būtībā kā vienots spēks strādā tikai trīs, no kuriem Eigims pašlaik ir aizturēts un viņa turpmākās iespējas piedalīties pašvaldības darbā ir neskaidras. Pirmo koalīciju pēc pašvaldību vēlēšanām veidoja "Saskaņa" un MP Andreja Elksniņa (S) vadībā, taču drīz MP Elksniņu gāza un izveidoja koalīciju ar LP. Arī Eigima vadītajai koalīcijai nebija ilgs mūžs un šoruden tā izjuka. Par jaunas koalīcijas izveidi oficiālas vienošanās vēl nav, bet "Saskaņas" vietējais līderis Elksniņš jau kādu laiku aģitē par ārkārtas vēlēšanu sarīkošanu.

Vēl trešdien Prelatovs aģentūrai LETA apgalvoja, ka, neskatoties uz satricinājumiem, kas pēdējā laikā skāruši Daugavpils domi, un to, ka dome strādā bez mēra un izpilddirektora, tās "darbs ir stabils".

Uz augšu