Trešdien ugunsgrēkos Latvijā bojā gājuši trīs cilvēki

Papildināta
LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Uguns. Ilustratīvs attēls.
Uguns. Ilustratīvs attēls. Foto: Zane Bitere/LETA

Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsti 12 ugunsgrēki, ugunsnelaimēs bojā ejot trim cilvēkiem, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

Trešdien pulksten 14.43 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz kādu dzīvojamo māju Ilūkstē, kur izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka deg vienstāvu dzīvojamā māja 100 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā divi cilvēki. Pulksten 17.30 ugunsgrēks likvidēts.

Savukārt pulksten 18.42 saņemts izsaukums uz dzīvojamo māju Rēzeknē, kur no logiem nākuši dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī deg istaba un sadzīves mantas 20 kvadrātmetru platībā.

No blakus esošā dzīvokļa pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās divi cilvēki. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks. Pulksten 22.08 ugunsgrēks likvidēts.

Pēdējo divu dienu laikā ugunsnelaimēs gājuši bojā jau pieci cilvēki, uzsvēra VUGD. Vairumā gadījumu šīs traģiskās ugunsnelaimes saistāms tieši ar cilvēku neapdomību, piemēram, neuzmanīgu smēķēšanu telpās, bojātu apkures ierīču lietošanu.

Viens no lētākajiem un efektīgākajiem veidiem, lai pasargātu savu dzīvību un īpašumu, ir uzstādīt mājoklī dūmu detektoru - tā cena vidēji ir 10 eiro, to iegādāties var jebkurā mājsaimniecības preču veikalā un uzstādīt var gandrīz jebkurš cilvēks, kurš prot izurbt sienā divus caurumus vai, kam ir spēcīga līmlente, ieteica VUDG, piebilstot, ka pieredze liecina, ka, ja mājoklī ir bijis dūmu detektors, nelaime ir pamanīta savlaicīgāk, kā arī cilvēks paspējis izglābties un operatīvāk izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

Tāpēc VUGD aicina neatlikt rūpes par savu drošību uz vēlāku laiku un jau šodien mājoklī uzstādīt dūmu detektoru.

Tāpat šorīt pulksten 6.35 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu Liepājā, kur dega dārza māja. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka dārza māja deg 10 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā cietis viens cilvēks, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pulksten 7.36 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sodrēji divu ēku dūmvados, apgaismojuma laterna, elektrības sadales skapis, trīs vieglās automašīnas, ārdurvis, dzīvojamās mājas starpsiena un bēniņu pārsegums, šķūņa ārsiena un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Palīdzot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji Riekstu ceļā, Jelgavā, no koka nocēla kaķi, bet Festivāla ielā Rīgā atbrīvots zem iebūvēta skapja iestrēdzis kaķis.

Diennakts laikā četri ugunsgrēki dzēsti Rīgā, seši - novados, bet divi - citās republikas pilsētās.

Trešdien VUGD darbinieki arī 15 reizes piedalījušies glābšanas darbos - sešas reizes Rīgā, četras - novados un piecas - citās pilsētās.

Kopš gada sākuma Latvijā reģistrēti 8951 ugunsgrēki, tajos cietuši 286, bet gājuši bojā 77 cilvēki, tostarp trīs nepilngadīgie, liecina VUGD apkopotie dati.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu