Pk, 19.08.2022.

Getvikas lidosta daļēji atsāks lidojumus

Papildināta
LETA
Getvikas lidosta daļēji atsāks lidojumus
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Getvikas lidosta.
Getvikas lidosta. Foto: AFP/SCANPIX

Londonas Getvikas lidosta strādā ar aviokompānijām un aviodispečeriem, lai piektdienas, 21. decembra, rītā veiktu ierobežotu skaitu lidojumu, teikts lidostas paziņojumā.

"Getvikas skrejceļš šobrīd ir pieejams un grafikā uz izlidošanu un ielidošanu ir ierobežots skaits lidmašīnu," teikts lidostas paziņojumā vietnē Twitter.

Lidosta iesaka pasažieriem pirms došanās uz lidostu pārbaudīt internetā sava reisa statusu.

Fotogalerija: Getvikas lidosta paralizēta drona dēļ

Lielbritānijas otrā noslogotākā lidosta ir slēgta vairāk nekā 30 stundu pēc vairākkārtējas dronu pamanīšanas tās tuvumā no trešdienas vakara, kā rezultātā atcelti simtiem reisu, ietekmējot 120 000 pasažieru.

Lielbritānijas policija nosūtījusi uz Londonas Getvikas lidostu snaiperus un izmanto helikopteru, lai notvertu personas, kas virs lidlauka lidina dronus, paralizējot tā darbību.

Palīgā policijai devušies arī armijas eksperti.

Policija piektdien apsver iespēju notriekt dronu, pielietojot šaujamieročus. Pavisam kopš trešdienas vakara drons lidlauka tuvumā manīts vairāk nekā 50 reizes.

Policija un lidostas amatpersonas ir vienisprātis, ka drons lidostas tuvumā lidināts tīšām, lai izjauktu tās darbību vienā no gada noslogotākajiem laikiem.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja uzsvēra, ka dronu izmantošana šādā veidā ir pretlikumīga un vainīgajiem var tikt piespriests līdz pieciem gadiem ilgs cietumsods.

Lielbritānijas aizsardzības ministrs Gevins Viljamsons žurnālistiem sacīja, ka pēc policijas lūguma šajā izmeklēšanā palīgā nosūtīti armijas eksperti.

Kādu tieši palīdzību militārpersonas sniedz, ministrs atteicās atklāt. Aizsardzības ministrija vietnē Twitter ziņoja, ka palīdzēs policijai ar "speciālistu aprīkojumu".

Policija uzskata, ka lidostā pamanītie droni ir specifiska ražojuma. Policija ziņo, ka turpinās dronu vadītāju meklēšana, un nekas neliecina par terorismu.

Trešdienas vakarā divi droni tika pamanīti virs lidostas pulksten 21.00. Lidosta ceturtdienas rītā pulksten 3 uz īsu brīdi atsāka darbību, taču to apturēja pēc atkārtotas dronu parādīšanās.

Getvika ir astotā noslogotākā lidosta Eiropā un gadā apkalpo 45 miljonus pasažieru.

Lielbritānijas likumi aizliedz lidināt dronus kilometra attālumā no lidostām, ja vien nav saņemta specifiska atļauja. Likuma pārkāpējiem var tikt piemērots līdz pieciem gadiem ilgs cietumsods.

Taču droni Lielbritānijā joprojām nav jāreģistrē, tas būs jādara, tikai sākot ar 2019. gada novembri.

Pēdējos gados reizēm ir ticis ziņots par droniem, kas gandrīz sadūrušies ar komercreisu lidmašīnām Londonas rajonā.

Lielbritānijas Aviokompāniju pilotu asociācija (BALPA) ziņoja, ka šā gada pirmajos 11 mēnešos droni pietuvojušies bīstami tuvu lidmašīnām 117 reizes.

"Sabiedrībai jāsaprot, ka droni nav tikai rotaļlietas un tiem var būt katastrofiskas sekas, ja tie saduras ar lidmašīnu," norādīja BALPA pārstāvis.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu