Vītoliņš: "Davos" komandai pašlaik nesokas viegli

Harijs Vītoliņš

FOTO: HK Kurbads

Šveices klubs "Davos" starptautiskajā hokejā ir labi zināms vārds, lai gan tam pašlaik nesokas viegli, pēc kļūšanas par šīs komandas galveno treneri teica Vītoliņš.

50 gadus vecais Vītoliņš ceturtdien tika iecelts par "Davos" kluba treneri.

Kā sarunā ar kluba pārstāvjiem norādīja Vītoliņš, kurš pats ikdienā dzīvo Šveicē, līguma parakstīšana ar "Davos" notikusi strauji.

Nedēļas nogalē "Davos" komandai gaidāmas spēles Šveices augstākajā līgā (NLA) pret "Fribourg" un "Ambri-Piotta", bet decembra izskaņā jau būs mači prestižajā Špenglera kausa izcīņā.

"Spēļu grafiks ir saspringts un būs grūti aizvadīt daudz treniņu, bet centīšos veikt kādas izmaiņas. Špenglera kauss ir īpašs turnīrs. Gan hokejistiem, gan treneriem tur piedalīties ir lieliska pieredze," uzsvēra Vītoliņš.

"Davos" komandai pašlaik neklājas viegli, jo 25 spēlēs tā guvusi tikai 20 punktus un NLA kopvērtējumā starp 12 vienībām ieņem priekšpēdējo vietu.

"Vēlējos būt treneris Šveicē. "Davos" starptautiskajā hokejā ir labi zināms klubs, lai gan tam pašlaik nesokas viegli," pauda Vītoliņš. "Esmu redzējis pāris komandas šīs sezonas spēles, un tā nebūt neizskatās slikti."

Tradicionālajā Špenglera kausa izcīņā bez sacensību saimnieces "Davos" šogad piedalīsies latviešu uzbrucēja Roberta Bukarta un aizsarga Gunta Galviņa pārstāvētā Čehijas komanda Tršinecas "Ocelārži", Kuopio "KalPa" no Somijas, Krievijas klubs Magņitogorskas "Metallurg", Vācijas vienība Nirnbegas "Ice Tigers" un Kanādas izlase.

Savas trenera karjeras laikā Vītoliņš kā Oļega Znaroka asistents ir izcīnījis trīs Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausu, kā arī neilgu laiku bija šī turnīra komandas Maskavas "Dinamo" galvenais treneris.

Savukārt laikā no 2014. līdz 2018.gadam Vītoliņš bija Krievijas hokeja izlases galvenā trenera Oļega Znaroka asistents. Šajā periodā Krievijas izlase izcīnīja vienu zelta, vienu sudraba un divas bronzas medaļas pasaules čempionātos. Šogad Vītoliņš ar Znaroku līdz olimpiskajam zeltam aizveda Olimpiskos sportistus no Krievijas (OAR).

Kopā ar Znaroku Vītoliņš trenējis arī Latvijas izlasi, bet tas bija pirms panākumiem Krievijā.

Vītoliņš pirms sadarbības ar Znaroku kā galvenais treneris bija vadījis Oberturgavas "Pikes" klubu Šveicē, kur viņš kā spēlētājs aizvadīja pēdējās deviņas sezonas savā hokejista karjerā.

"Davos" par Šveices čempioni kļuvusi 31 reizi, bet iepriekšējais tituls bija 2015.gadā.

Uz augšu