Izraēla apstiprina uzlidojumus ar Irānu saistītiem objektiem Sīrijā

Izraēliešu iznīcinātājs F-15; ilustratīvs foto.

FOTO: AP/Scanpix

Anonīma Izraēlas amatpersona apstiprinājusi uzlidojumus Sīrijai, kas tika veikti naktī uz trešdienu un kuriem tika pakļauti vairāki objekti, kas saistīti ar Irānas bruņojuma nodošanu Libānas šiītu kaujinieku grupējumam "Hezbollah".

Jau iepriekš Krievija nosodīja šos "izraēliešu" gaisa triecienus, apgalvojot, ka tie apdraudējuši civilās lidmašīnas.

Izraēlas amatpersona pavēstīja, ka izraēliešu gaisa spēki otrdienas vakarā un agrā trešdienas rītā bombardējuši trīs ar Irānu saistītus objektus.

Amatpersona piebilda, ka uzlidojumu galvenais mērķis bijušas noliktavas un loģistikas objekti, kurus Irāna izmanto ieroču sūtīšanai "Hezbollah".

Izraēlieši amatpersona norādīja, ka civilās lidmašīnas patiesībā esot apdraudējusi sīriešu pretgaisa aizsardzība, kas, reaģējot uz uzlidojumu, izšāvusi 30 raķetes.

Viņš arī uzsvēra, ka Irānas spēki, neskatoties uz Krievijas sniegtajām garantijā, operējot nepilnus 80 kilometrus no Izraēlas robežas.

Iepriekš trešdien Krievijas Aizsardzības ministrijas pārstāvis ģenerālmajors Igors Konašenkovs paziņoja, ka seši izraēliešu iznīcinātāju F-16 veikuši "provokatīvu" uzlidojumu, radot "tiešus draudus" divām civilajām lidmašīnām, kas tieši tajā laikā gatavojušās nosēsties Damaskā un Beirūtā.

Arī Libānas transporta ministra pienākumu izpildītājs Jusefs Fenianoss apstiprināja, ka divas lidmašīnas Libānas gaisa telpā "tik tikko" izvairījušās no izraēliešu iznīcinātājiem, novēršot "humanitāru katastrofu".

Fenianoss piebilda, ka Libāna iesniegs attiecīgu sūdzību ANO Drošības padomei.

Savukārt Konašenkovs paziņoja, ka Sīrijas pretgaisa aizsardzība nav pilnībā pielietojusi savu uguns spēku, lai izvairītos no civilo lidmašīnu notriekšanas.

Viņš piebilda, ka sīriešu gaisa dispečeri lidmašīnu, kurai vajadzēja nosēsties Beirūtā, novadījuši uz Krievijas gaisa spēku bāzi Latākijas provincē.

Krievijas ministrijas pārstāvis arī apgalvoja, ka sīriešu zenītraķetes esot pārtvērušas 14 no 16 izraēliešu nomestajām vadāmajām bumbām, bet atlikušās divas trāpījušas Sīrijas armijas novietnei, kas atrodas septiņus kilometrus uz rietumiem no Damaskas.

Tikmēr izraēliešu amatpersona apgalvoja, ka Izraēlas gaisa spēki trāpījuši visiem izraudzītajiem mērķiem, kā arī iznīcinājuši sīriešu zenītraķešu bateriju.

Uz augšu