Latvijas futbola izlasi varētu trenēt divos citos amatos esošais Kazakevičs

Dainis Kazakevičs

FOTO: Latvijas Futbola federācija

Latvijas vīriešu futbola izlases galvenā trenera amatam tiek izskatīta arī pašmāju speciālista Daiņa Kazakeviča kandidatūra, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Pagaidām Latvijas valstsvienība ir bez galvenā trenera - šā mēneša sākumā no amata nolēma atkāpties somu speciālists Miksu Pātelainens, lai gan Latvijas Futbola federācijai (LFF) nodoma pagarināt līgumu ar viņu nemaz neesot bijis.

Šā nepilna mēneša laikā neoficiāli izskanējušas pāris kandidatūras, kas varētu pārņemt izlases grožus. Visbiežāk minēti ir ukraiņu speciālists Viktors Skripņiks, kurš šogad līdz Latvijas čempiontitulam un kausam pirmo reizi aizveda "Riga" komandu, un slovēnis Slaviša Stojanovičs, kurš 2017.gadā arī trenēja tieši "Riga".

Neoficiāla informācija liecina, ka Latvijas pieaugušo izlases trenera amatam tiek izskatīta arī 37 gadus vecā Kazakeviča kandidatūra. Viņš kopš 2013.gada vasaras vada U-21 valstsvienību.

Paralēli U-21 izlases trenēšanai Kazakevičs ir arī LFF sporta direktors.

LFF prezidents Kaspars Gorkšs sarunā ar aģentūru LETA gan šādu informāciju neapstiprināja, norādot, ka organizācijas prioritāte pašlaik ir ārvalstu speciālista nolīgšana, turklāt esošais kandidāts neesot Latvijas pilsonis.

"Pašlaik notiek sarunas ar ārzemju speciālistu," atklāja Gorkšs. "Komentēt katru izskanējušo kandidātu nebūtu korekti no manas puses un izsauktu nevajadzīgu rezonansi un uzmanību."

Gorkšs uzsvēra, ka pašlaik tiek aktīvi meklēts jauns treneris. "Arī man pašam gribētos šo jautājumu atrisināt pēc iespējas ātrāk, lai mierīgi varētu sākt Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu."

Savulaik Kazakevičs vairākus gadus trenēja arī "Jelgava" komandu, to ievedot Latvijas virslīgā, kur vienība spēlē joprojām.

Iepriekš Gorkšs uzsvēra, ka līgums ar jauno Latvijas izlases galveno treneri tiks slēgts uz trim gadiem.

Latvijas futbola valstsvienība 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā iekļuvusi G grupā ar Polijas, Austrijas, Izraēlas, Slovēnijas un Maķedonijas izlasi, izvairoties no vairākiem futbola grandiem. Kvalifikācijas turnīrs sāksies martā un noslēgsies novembrī.

Uz augšu