Suņu mātes vadīti, policisti atrod četrus pamestus kucēnus
Video

FOTO: RigasPP/Youtube

Pagājušo svētdien, 23. decembrī, Rīgas pašvaldības policija (RPP), suņu mammas vadīta, kādā pamestā šķūnī Teikā atradusi četrus pamestus kucēnus, vēsta RPP.

Pulksten 19.33 RPP saņēma informāciju par kādu suni, kas piegājis pie garāmgājējiem un tos aizvadījis līdz pamestam koka šķūnim. No pamestās ēkas ziņotāji sadzirdējuši vairāku kucēnu smilkstēšanu. Kuce sākusi pie šķūņa uzstājīgi riet un no tā neatkapās ne soli.

Likumsargi, ierodoties norādītajā adresē, sastapa izsaucēju pāri. Ziņotāji stāstīja, ka sunim sākotnēji iedevuši ēst, bet pēc tam mājdzīvnieks viņus acīmredzami aicinājis uz tuvumā esošo koka šķūni. Policistu ierašanās brīdī suns atradās vēl turpat. Kuce tramīgi sargāja šķūņa ieeju.

Izsaukti dzīvnieku patversmes "Ulubele" suņu ķērāji, kuri kucēnu mammu noķēra un pirmo ielika būrī. Pēc tam gan policisti, gan suņu ķērājs devās iekšā šķūnī. Tajā atradās sadzīves atkritumu kaudzes, taču tālākajā stūrī pavīdēja vairāku kucēnu purniņi.

Pieejot tuvāk, konstatēts, ka šķūnī bezpalīdzīgā stāvoklī bez ēdiena un dzēriena ir atstāti četri kucēni. Mājdzīvnieki aiznesti uz suņu ķērāja automašīnu, kur blakus viņu mammai ievietoti būrī.

Pārbaudes laikā noskaidrots, ka neviens no suņiem nav čipēts, līdz ar to nebija iespējams noskaidrot to īpašnieku. Suņi nogādāti dzīvnieku patversmē "Ulubele", kur tie pēc likumā noteiktā termiņa gaidīs savus jaunos saimniekus.

RPP izsaka pateicību garāmgājējiem, kuri nebija vienaldzīgi un ziņoja operatīvajiem dienestiem.

Uz augšu