Latvijas handbolisti tradicionālo Rīgas domes kausu sāk ar zaudējumu

Nils Kreicbergs
Nils Kreicbergs Foto: handball.lv (Latvijas Handbola federācija)

Latvijas vīriešu handbola izlase ceturtdien ar zaudējumu sāka tradicionālo pārbaudes turnīru - Rīgas domes kausu.

Turnīra pirmajā mačā Latvijas izlase pārliecinoši ar 18:28 (10:12) piekāpās Beļģijai.

Vēl pirmajā puslaikā starp abām komandām bija salīdzinoši līdzvērtīga cīņa, lielajā pārtraukumā Latvijai dodoties tikai ar divu vārtu deficītu.

Savukārt otrajā puslaikā mājinieki demonstrēja sliktu sniegumu, beigās ciešot pārliecinošu zaudējumu.

Rezultatīvākie Latvijas izlases sastāvā ar sešiem vārtiem bija Nils Kreicbergs un Rihards Leja.

Tikmēr pirms tam notikušajā turnīra atklāšanas mačā Ēģipte saspringtā cīņā ar 25:24 (12:11) uzvarēja Ukrainu.

Šī turnīra turpinājumā Latvijas izlase piektdien tiksies ar Ukrainu, bet sestdien noslēgumā gaidāma cīņa ar Ēģipti.

No potenciālajiem Latvijas izlases līderiem šajā turnīrā nespēlē Dainis Krištopāns, Ingars Dude, Aivis Jurdžs un Evars Klešniks, savukārt Māris Veršakovs valstsvienības sastāvu pastiprinās turnīra otrajā dienā.

Mājiniece Latvija Rīgas domes kausā uzvarējusi deviņas reizes, pēdējo no tām - 2014.gadā. Savukārt pērn Latvija ierindojās trešajā vietā.

Visas šogad uzaicinātās izlases Rīgas domes kausā iepriekš jau vairākkārt piedalījušās. Biežākā viešņa bijusi Ukraina, kas uzvarēja 2007. un 2009.gadā, bet 1997. un 2010.gadā ierindojās trešajā vietā.

Pēdējos trijos gados Rīgā viesojusies Ēģipte, kas 2015.gadā ieņēma ceturto vietu, 2016.gadā bija otrā, bet pērn turnīrā triumfēja. Savukārt Beļģija 2004.gadā izcīnīja otro vietu, bet 2009.gadā - ceturto.

Latvijas izlases sastāvs Rīgas domes kausa izcīņai:

vārtsargi: Edgars Kukša (OHV Aurich, Vācija), Artūrs Kuģis (TV Grosswallstadt, Vācija), Raitis Puriņš (Celtnieks Rīga)

saspēles vadītāji: Toms Lielais (HG Saarlouis, Vācija), Māris Veršakovs (TGS Pforzheim, Vācija)

kreisā mala: Rihards Leja (Celtnieks Rīga)

kreisie ārējie: Nils Kreicbergs (Tenax Dobele), Emīls Kurzemnieks (Afturelding HC, Islande), Normunds Seņkāns (SK Latgols)

labā mala: Ņikita Pančenko (Tenax Dobele), Uvis Strazdiņš (HC Kehra, Igaunija)

labie ārējie: Guntis Piļpuks (HF Mors, Dānija),

līnijas spēlētāji: Egils Politers (Tenax Dobele), Artūrs Meikšāns (SK Latgols), Antons Šuleiko (Tenax Dobele).