Francija un Lielbritānija vienojas sadarboties, lai novērstu nelegālo migrāciju pāri Lamanšam

Apvienotās Karalistes iekšlietu ministrs Sadžids Džavids.

FOTO: Reuters / Scanpix

Francija un Lielbritānija vienojušās pastiprināt divpusējo sadarbību, lai novērstu aizvien aktīvākos nelegālo migrantu centienus nelielās laiviņās šķērsot Lamanšu, paziņojis Apvienotās Karalistes iekšlietu ministrs Sadžids Džavids.

Tuvāko nedēļu laikā abas valstis pastiprinās patrulēšanu šaurumā un pievērsīs lielu uzmanību cilvēku kontrabandistu grupējumu apkarošanai, kā arī centīsies brīdināt, ka šādā veidā šķērsot vienu no pasaules intensīvākajiem kuģu ceļiem ir bīstami, viņš norādījis pēc telefonsarunas ar savu Francijas kolēģi Kristofu Kastanēru.

"Apvienotā Karaliste un Francija apvienos pūliņus, lai apturētu nelegālo migrāciju un tādējādi aizsargātu gan mūsu robežas, gan cilvēku dzīvības," izteicies Džavids, kurš pēdējā laikā saņēmis kritiku par nepietiekamu reakciju uz migrantu mēģinājumiem celties pāri Lamanšam, kas aktivizējusies kopš oktobra.

Kā laikrakstam "Daily Mail" norādījis britu parlamenta toriju deputāts no Duvras Čārlijs Elfiks, divu mēnešu laikā Kentas grāfistes krastā nelielās laiviņās izcēlušies vairāk nekā 200 migranti. Pēc viņa teiktā, problēma sasniegusi nepieredzētus apmērus.

Īpaši aktīvi centieni šķērsot šaurumu novēroti Ziemassvētku laikā, kad Lielbritānijas varas iestādes savas valsts ūdeņos atklājušas 43 migrantus. Aizvadītajā ceturtdienā britu robežsargi trīs vietās Kentas piekrastē atraduši 23 irāņus, kas bija ieradušies pāri Lamanšasm, savukārt Francijas ūdeņos pārtverta laiva ar 11 migrantiem, bet svētdien Lielbritānijas varas iestādes netālu no Duvras aizturējušas vēl sešus irāņus.

Uz augšu