P 30.11.2020.

Sprādzienā Filipīnās divi bojāgājušie, bet ievainoti aptuveni 30

FOTO: EPA/Scanpix

Sprādzienā pie tirdzniecības centra ieejas Kotabato pilsētā Filipīnās pirmdien zaudējuši dzīvību divi un ievainoti aptuveni 30 cilvēki, paziņojušas amatpersonas.

Trīs ievainoto stāvoklis ir kritisks.

Sprādziens, ko, domājams, sarīkojuši musulmaņu kaujinieki, nograndis pie lielveikala mantu glabātavas laikā, kad cilvēki vēl steigušies iepirkties pirms Jaungada sagaidīšanas. Netālu atrasts vēl viens neeksplodējis spridzeklis.

Kā norādījis Filipīnu armijas ģenerālis Sirilito Sobehana, atrastais spridzeklis līdzinās ietaisēm, ko iepriekš izmantojuši grupējuma "Daulah Islamiyah" kaujinieki, kuri atzīst saistību ar džihādistu grupējumu "Islāma valsts".

Pēc viņa teiktā, Filipīnu valdības spēki pagājušajā nedēļā sākuši ofensīvu pret grupējumu un šajās kaujās krituši vismaz septiņi kaujinieki. Kā izteicies ģenerālis, šis sprādziens acīmredzot iecerēts kā atriebība, taču diemžēl tā bijusi vērsta pret nevainīgiem civiliedzīvotājiem.

Viņš arī pastāstījis, ka dažas sekundes pirms sprādziena pie veikala redzēts cilvēks, kas tur novietojis kasti, kura drīz pēc tam eksplodējusi.

Aktuālākās ziņas