S 31.10.2020.

Politiķi turpinās valdības veidošanas sarunas

Valsts prezidents Raimonds Vējonis (no kreisās) un 13. Saeimā ievēlētās partijas "KPV LV" pārstāvji - valdes priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš un valdes locekļi Didzis Šmits un Atis Zakatistovs tikšanās laikā Rīgas pilī.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Šodien, 3. janvārī, paredzētas vairākas sanāksmes, kurās politiķi spriedīs par topošo valdību, kā arī "KPV LV" frakcijas sēde, kurā partija varētu izšķirties par dalību valdībā.

Lielāka skaidrība par valdības sastāvu varētu būt pēc plkst. 11 gaidāmās "KPV LV" frakcijas sēdes, kurā partijas biedri apspriedīs valdības veidošanu, kā arī lems, vai iesaistīties valdībā un nomainīt savu iekšlietu ministra amata kandidātu.

» Vējonis: Janvārī varētu apstiprināt jauno valdību

Politiķis Aldis Gobzems (KPV LV), pret kuru izteikti iebildumi kā "KPV LV" virzītu iekšlietu ministra amata kandidātu, izlēmis balsot pret "Jaunās Vienotības" (JV) vadītu valdību un partijas Saeimas frakcijas sēdē to aicinās darīt arī pārējos frakcijas deputātus, liecina politiķa iepriekš publicētais paziņojums sociālajā tīklā "Facebook".

Līdz ar to politiķi pieļauj, ka "KPV LV" nostāja varētu nebūt vienota, un kāda daļa frakcijas varētu iesaistīties valdībā, bet daļa - nē.

1

Oficiālos komentāros gan parlamentārieši mudina sagaidīt "KPV LV" lēmumu un partiju sarunu rezultātus.

» Nākamā Latvijas valdība jau kļuvusi par ilgāk veidoto kopš neatkarības atjaunošanas

Tāpat šodien plkst. 14 plānota četru partiju - "Jaunās Vienotības" (JV), Jaunās konservatīvās partijas (JKP), nacionālā apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), kā arī "Attīstībai/Par!" (AP) sanāksme, bet plkst. 16 notiks JV valdes sēde.

Kā ziņots, AP, JV, JKP un VL-TB/LNNK vienojušās 4. janvārī Valsts prezidentam Raimondam Vējonim piedāvāt kopīgi atbalstītu premjera kandidātu.

Kā iespējamie premjera amata kandidāti tiek minēti Krišjānis Kariņš (JV) un Arvils Ašeradens (JV).

1

Kopš 13. Saeimas vēlēšanām 6. oktobrī Vējonis valdības veidošanai ir nominējis divus cilvēkus - sākotnēji Jaunās konservatīvās partijas līderi Jāni Bordānu, bet pēcāk Gobzemu. Abu premjera amata kandidātu mēģinājumi izveidot valdību noslēdzās nesekmīgi.

Aktuālākās ziņas