Nacionālā apvienība neiebilst "KPV LV" prasībām, bet uzsver demogrāfijas jomu kā prioritāti

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK pārstāvji birojā sagaida partijas "KPV LV" pārstāvjus, lai uzsāktu sarunas par iespējamo sadarbību jaunās valdības veidošanā.

FOTO: Sintija Zandersone/LETA

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"- neiebilst "KPV LV" prasībām, kas cita starpā nozīmē atteikties no jaunā demogrāfijas lietu ministra amata veidošanas, aģentūrai LETA apliecināja partijas pārstāvji.

» Nacionālā apvienība oficiālu atbildi par "KPV LV" prasībām sniegs līdz piektdienas rītam

Iepriekš potenciālais premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš (JV) bija piedāvājis valdībā veidot demogrāfijas lietu ministra amatu, kuru varētu ieņemt Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK). Tomēr "KPV LV" izvirzītās prasības paredz jaunu ministru amatu neveidošanu.

"VL-TB/LNNK svarīgākais nav amata nosaukums, bet pārliecība, ka demogrāfijas jautājums būs reāla prioritāte, tāpēc, neizslēdzot sekretariāta scenārija iespējamību, vēlamies gan diskutēt par labāko veidu, kā valdība šo jomu var sakārtot institucionāli, gan vienoties par konkrētiem mērķiem demogrāfijas pasākumu jomā, kas būtu īstenojami tuvākajos gados," aģentūrai LETA sacīja nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Arī VL-TB/LNNK valdes loceklis Gaidis Bērziņš uzsvēra, ka jaunajai valdībā būs jārod labākais veids, lai demogrāfijas jautājumi būtu starp būtiskākajām prioritātēm. Ņemot vērā, ka amats nacionālajai apvienībai nav pašmērķis, politiskais spēks neiebildīs "KPV LV" prasībām.

Iepriekš "KPV LV" prasībām lēma piekrist arī pārējie topošās koalīcijas partneri - "Jaunā Vienotība", "Attīstībai/Par!", un iebildumus nav paudusi arī Jaunā konservatīvā partija.

Kā ziņots, šodien noslēgsies politisko spēku viedokļu apkopošana par gatavību veidot kopīgu piecu partiju valdību "Jaunās Vienotības" līdera Kariņa vadībā, bet īsi pēc tam šo partiju Saeimas frakciju pārstāvji tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni. Tikšanās Rīgas pilī paredzēta plkst. 11.

Vienlaikus "KPV LV" politiķis Aldis Gobzems atteicies no vēlmes ieņemt iekšlietu ministra amatu.

Uz augšu