Ķibermanis un Bērziņš aizvadīs PK trešā posma divnieku sacensības

Latvijas bobslejisti

FOTO: Viesturs Lācis/bobslejs.lv

Latvijas bobsleja piloti Oskars Ķibermanis un Ralfs Bērziņš sestdien Vācijas trasē Altenbergā aizvadīs Pasaules kausa (PK) trešā posma divnieku ekipāžu sacensības.

Pirmais brauciens sāksies plkst.17.30 pēc Latvijas laika, bet otrajam starts tiks dots plkst.19. Mačus tiešraidē translēs "Latvijas Televīzijas" 7.kanāls (LTV 7).

Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni startēs ar piekto numuru, bet Bērziņam un līdzbraucējam Dāvim Spriņģim būs 12.numurs.

Divnieku sacensībām pieteikušās 20 ekipāžas, līdz ar to visas varēs piedalīties arī otrajā braucienā.

Sezonas pirmās divas divnieku sacensības notika Siguldā, kur Ķibermanis izcīnīja divas otrās vietas, bet Bērziņš divreiz bija septītais.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 450 punktiem ir abās sacensībās uzvarējušais vācietis Frančesko Frīdrihs, otrais ar 420 punktiem seko Ķibermanis, bet tālāk ar 368 punktiem seko četras ekipāžas. Bērziņš ticis pie 336 punktiem, kas viņam dod astoto vietu.

Sestdien notiks arī sacensības dāmām, kuras trasē dosies plkst.14.15.

Savukārt svētdien Altenbergas trasē spēkosies vīru četrinieku ekipāžas.

Pašlaik 25 gadus vecais Ķibermanis pēdējos gados bijis Latvijas bobsleja otrais pilots aiz Oskara Melbārža. Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņš divniekos ieņēma devīto vietu, bet Pasaules kausā divniekiem sezonu noslēdza augstajā ceturtajā vietā kopvērtējumā.

Bērziņš Pasaules kausa apritē vēl nebija startējis, tāpēc Siguldā viņš piedzīvoja debiju, bet Vinterbergā šajā līmenī pirmo reizi brauca ar četrinieku.

Tikmēr Latvijas izlases līderis Melbārdis sakopj savu veselību un šo sezonu pat varētu izlaist pilnībā.

Sezonas turpinājumā notiks vēl viens posms Vācijā, bobslejistus un skeletonistus uzņemot Kēnigszē trasei, janvāra vidū sportisti spēkosies Īglsas trasē Austrijā, mēneša beigās būs sacensības Šveices kalnu kūrortā Sanktmoricā, bet sezona noslēgsies Ziemeļamerikā ar diviem posmiem Leikplesidā un Kalgari. Sezonas noslēgumā Vistleras trasē Kanādā norisināsies pasaules čempionāts.

Uz augšu