Ieslodzītajam piespriež papildu gadu ieslodzījumā par iesišanu cietuma uzraugam

Rīgas Centrālcietums.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa piespriedusi vienu gadu ilgu ieslodzījumu kādam vīrietim, kurš ar dūri iesita pa aci Rīgas Centrālcietuma uzraugam, liecina publiski pieejamais anonimizētais tiesas spriedums.

Tajā norādīts, ka vīrietis 2015. gada 19. septembrī, izciešot brīvības atņemšanas sodu, atradās Rīgas Centrālcietuma kamerā, kurā, kārtējās rīta skaitliskās pārbaudes laikā, ignorēja uzraugu prasības piecelties un nostāties pārbaudei. Pēc atkārtotām prasībām vīrietis strauji piecēlās kājās, piegāja pie restēm, sāka lamāties un ar dūri iesita uzraugam pa kreiso aci. Sitiena rezultāta cietušajam radās zilums.

Tiesas procesā tika nopratināti vairāki liecinieki, tostarp viens ieslodzītais, kurš liecināja, ka redzējis kā notiesātais vīrietis strauji pieceļas kājās un ar dūri iesit uzraugam pa seju.

4

Savukārt pats vīrietis savu vainu neatzina un tiesas sēdes laikā atteicās sniegt liecības. Spriedumā norādīts, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā vīrietis gan liecinājis, ka konflikts sācies pēc tam, kad uzraugs esot viņu verbāli aizvainojis un abu starpā izcēlies mutvārdu konflikts. Pēc īsa brīža viņš esot dzirdējis, ka uzraugs savam kolēģim sūdzoties, ka esot atsities ar aci pret atvērtām durvīm. Vēl pēc pāris minūtēm viņa kamerā esot ieradušies apmēram 15 formas tērpos ģērbti darbinieki, kuri viņu esot izveduši no kameras un situši ar stekiem.

Vīrietis tika tiesāts pēc Krimināllikuma 269. panta pirmās daļas par uzbrukumu varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai sakarā ar tās likumisku dienesta darbību. Likums par šādu pārkāpumu paredz ieslodzījumu līdz pieciem gadiem.

4

Tiesas spriedumā norādīts, ka vīrietim nāksies ne tikai pavadīt vēl vienu gadu aiz restēm, bet arī izmaksāt 1000 eiro lielu kaitējuma kompensāciju cietušajam uzraugam.

Aktuālākās ziņas