Ķibermaņa divnieku ekipāža izcīna medaļu Pasaules kausa posmā Altenbergā

Latvijas bobsejisti Oskars Ķibermanis (no kreisās) un Matīss Miknis

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa pilotētais divnieks sestdien Vācijas trasē Altenbergā izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa trešā posma sacensībās.

Tikmēr otra Latvijas ekipāža ar pilotu Ralfu Bērziņu un stūmēju Dāvi Spriņģi sestdien izcīnīja desmito vietu.

Savukārt par sestdienas sacensību uzvarētāju kļuva vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža, kas pēc pirmā brauciena bija vien trešā. Summā vācieši par 0,37 sekundēm apsteidza pirmajā braucienā ātrāko laiku uzrādījušo Džastinu Kripsu no Kanādas.

Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni divu braucienu summā no uzvarētājiem atpalika par 0,48 sekundēm. Pēc pirmā brauciena viņi bija otrie, atpaliekot vien no Kripsa, taču lieliskais Frīdriha otrais brauciens lika vienu pozīciju zaudēt.

Savukārt Bērziņa ekipāža uzvarētājiem divu braucienu summā zaudēja 1,24 sekundes.

Bērziņa ekipāža jau pēc pirmā brauciena bija desmitajā vietā, tomēr otro braucienu veica nedaudz neveiksmīgāk. Lai arī šim Latvijas divniekam draudēja izkrišana no pirmā desmitnieka, ne pārāk sekmīgi nobrauca arī sīvākie konkurenti, kas ļāva saglabāt desmito vietu arī summā.

Sezonas pirmās divas divnieku sacensības notika Siguldā, kur Ķibermanis izcīnīja divas otrās vietas, bet Bērziņš divreiz bija septītais.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc trim divnieku sacensībām pārliecinošs līderis ar uzvarām visos mačos ir Frīdrihs, kurš iekrājis 675 punktus, bet viņam ar 620 punktiem seko Ķibermanis, kamēr trešo pozīciju ar 560 punktiem ieņem vēl viens vācietis Niko Valters. Savukārt Bērziņš ar 480 punktiem ir augstajā sestajā vietā.

Svētdien Altenbergas trasē spēkosies vīru četrinieku ekipāžas.

Pašlaik 25 gadus vecais Ķibermanis pēdējos gados bijis Latvijas bobsleja otrais pilots aiz Oskara Melbārža. Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņš divniekos ieņēma devīto vietu, bet Pasaules kausā divniekiem sezonu noslēdza augstajā ceturtajā vietā kopvērtējumā.

Bērziņš Pasaules kausa apritē vēl nebija startējis, tāpēc Siguldā viņš piedzīvoja debiju, bet Vinterbergā šajā līmenī pirmo reizi brauca ar četrinieku.

Tikmēr Latvijas izlases līderis Melbārdis sakopj savu veselību un šo sezonu pat varētu izlaist pilnībā.

Sezonas turpinājumā notiks vēl viens posms Vācijā, bobslejistus un skeletonistus uzņemot Kēnigszē trasei, janvāra vidū sportisti spēkosies Īglsas trasē Austrijā, mēneša beigās būs sacensības Šveices kalnu kūrortā Sanktmoricā, bet sezona noslēgsies Ziemeļamerikā ar diviem posmiem Leikplesidā un Kalgari. Sezonas noslēgumā Vistleras trasē Kanādā norisināsies pasaules čempionāts.

Uz augšu
Back