Kamaniņu braucējam Kivleniekam 7. vieta PK posmā

Inārs Kivlenieks

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Latvijas kamaniņu braucējs Inārs Kivlenieks svētdien Vācijas trasē Kēnigszē izcīnīja septīto vietu Pasaules kausa piektā posma sacensībās, kurās tika ņemti vērā tikai pirmā brauciena rezultāti.

Otrais brauciens sliktās redzamības dēļ tika atcelts.

Tikmēr Kristers Aparjods bija 16.pozīcijā, Artūrs Dārznieks ieņēma 22.vietu, bet Riks Kristens Rozītis bija atrodams 25.pozīcijā 32 kamanu konkurencē.

Pirmajā braucienā un līdz ar to arī posma pamatsacensībās uzvaru guva austrietis Rainhards Egers, kurš Kēnigszē trasi veica 50,084 sekundēs.

Otrais bija itālis Dominiks Fišnallers, kurš atpalika 0,020 sekundes, bet trešo vietu ieņēma vācietis Sebastjans Blejs, kurš zaudēja 0,108 sekundes.

Kivlenieks uzvarētājam zaudēja 0,239 sekundes, bet līdz goda pjedestālam bija 0,131 sekunde. Aparjods atpalika 0,509 sekundes, Dārznieks bija 0,861 sekundi lēnāks, bet Rozītis zaudēja 0,118 sekundes.

Aparjods, Dārznieks un Rozītis paspēja veikt arī otro braucienu, kura rezultāti gan tika anulēti.

Visi četri Latvijas kamaniņu braucēji tiesības piedalīties pamatsacensībās ieguva pēc piektdien notikušajām Nāciju kausa sacensībām, kurās Kivlenieks guva uzvaru.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 441 punktu ir vācietis Johannes Ludvigs, otro vietu ar 413 punktiem ieņem Krievijas kamaniņu braucējs Romāns Repilovs, bet trešais ar 404 punktiem ir austrietis Volfgangs Kindls. Svētdien Ludvigs bija vien 20., Repilovs ieņēma piekto vietu, bet Kindls bija 11.pozīcijā.

No latviešiem Kivlenieks ar 111 punktiem ir 22.pozīcijā, Rozītis ar 73 punktiem ieņem 26.vietu, Aparjods ar 71 punktu ir tieši aiz viņa, bet Dārznieks ar 39 punktiem ir 34.pozīcijā.

​Pirms tam sestdien notika divnieku un sieviešu sacensības. Divniekos visas trīs Latvijas ekipāžas bija pirmajā astoņniekā - pieredzējušie brāļi Andris un Juris Šici izcīnīja ceturto vietu, kamēr iepriekš šosezon tikai vienā posmā startējušie Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš bija septītie, bet astoto pozīciju ieņēma jaunie Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs.

Tikmēr dāmām sniega dēļ ļoti ietekmētajās sacensībās Elīza Cauce bija piektā, Ulla Zirne - devītā, bet Kendija Aparjode ieņēma 12.pozīciju, lai gan pēc pirmā brauciena viņa bija ceturtā.

Šajā Pasaules kausa sezona paredzēti deviņi posmi, sestajam no tiem janvāra vidū notiekot Siguldā. Savukārt pasaules čempionāts norisināsies janvāra beigās Vinterbergas trasē Vācijā.

Uz augšu