Latvijas volejbolisti EČ kvalifikācijas mačā piekāpjas Igaunijai

Latvijas volejbola izlase

FOTO: Margus Ansu/Postimees

Slimību un traumu novājinātā Latvijas vīriešu volejbola izlase svētdien Tallinā cieta zaudējumu Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas mačā, atvadoties no cerībām iegūt ceļazīmi uz finālturnīru.

Slimību un traumu novājinātā Latvijas vīriešu volejbola izlase svētdien Tallinā cieta zaudējumu Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačā, atvadoties no cerībām iegūt ceļazīmi uz finālturnīru.

Latvieši viesos ar 0-3 (20:25, 11:25, 21:25) piekāpās Igaunijai.

Latvijas volejbolisti pretinieki pretestību spēja izrādīt pirmajā un trešajā setā. Pēdējā setā līdz pat galotnei cīņa ritēja punkts punktā, tomēr igauņi no 20:21 spēja panākt 25:21 un nodrošināt uzvaru.

Latvijas izlasē rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Reinis Pekmans, bet igauņiem ar tādu pašu punktu bagāžu izcēlās ziemeļu kaimiņu volejbola zvaigzne Roberts Tehts.

Pēc šī mača Latvijas izlase kvalifikāciju noslēgs 9.janvārī ar cīņu pret Izraēlas valstsvienību.

Latvijas komandai šajos mačos gan nevarēja palīdzēt traumu ārstējošais Hermans Egleskalns, kurš nesen tika nosaukts par valsts gada labāko volejbolistu, turklāt problēmas bija arī citiem spēlētājiem, kā rezultātā duelim tika pieteikti vien 11 volejbolisti.

Pirms noslēdzošajām divām atlases spēlēm Latvijas komanda saglabāja ļoti teorētiskas izredzes izkļūt no grupas. Latvija pirmajās divās spēlēs pret Igauniju un Izraēlu cieta zaudējumus, turklāt uzvarēja tikai vienā setā.

Igaunija ar četrās spēlēs izcīnītiem maksimāli iespējamiem 12 punktiem ir līdere, kamēr Izraēlai ir trīs punkti, bet Latvija ir bez punktiem visās trīs cīņās.

Kvalifikācijā izlases sadalītas septiņās apakšgrupās, piecās esot pa četrām, bet divās - pa trim izlasēm. Atlasē pēc divu apļu turnīra finālturnīram kvalificēsies visu grupu uzvarētājas, kā arī piecas labākās otro vietu ieguvējas. Lai noteiktu otrās labākās izlases, "lielajās grupās" netiks ņemtas vērā spēles ar ceturtajā vietā palikušajām komandām.

Latvijas izlase Eiropas čempionāta finālturnīrā ir spēlējusi tikai reizi - 1995.gadā, kad tika izcīnīta 11.vieta.

Savukārt Igaunijas izlase Eiropas čempionāta finālturnīrā ir piedalījusies četras reizes, 2009., 2011., 2015., 2017.gadā un spēlēs arī nākama gada meistarsacīkstēs. Labākais rezultāts tika gūts pirms trim gadiem, kad tika izcīnīta 11.vieta, bet 2017.gadā igauņi palika 13.vietā.

Jau ziņots, ka Latvijas volejbola izlase pagājušajā gada jūnijā izcīnīja trešo vietu Eiropas Sudraba līgas turnīrā, bet nākamsezon startēs jau Zelta līgā.

Latvijas volejbola izlases spēlētāji mačam ar Igauniju:

Jānis Jansons, Ingars Ivanovs (abi - "Limbaži"/MSĢ), Deniss Petrovs (Ļeņingradas apgabala "Dinamo", Krievija), Aleksandrs Avdejevs, Armands Āboliņš, Andis Cimoška, Andrejs Zavorotnijs (visi - RTU/"Robežsardze"), Aleksandrs Kudrjašovs ("Kokkolan Tiikerit", Somija), Atvars Ozoliņš, Toms Švans (abi - "Parnu", Igaunija), Reinis Pekmans ("Martigues", Francija).

Uz augšu