Dombrovskis: Latvijā eiro ir ieviests sekmīgi

Valdis Dombrovskis.

FOTO: Reuters/ScanPix

Latvijā eiro ir ieviests sekmīgi gan no tehniskā, gan ekonomiskā viedokļa, pirmdien intervijā Latvijas Radio sacīja Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis.

"Latvijā eiro ir ieviests sekmīgi gan no tehniskā viedokļa, gan arī no ekonomiskā viedokļa," pauda Dombrovskis.

Viņš piebilda, ka atbilstoši Latvijas Bankas analīzei visi gaidītie ieguvumi no eiro ieviešanas ir materializējušies, tostarp sekmējot investīciju piesaisti. "Es teiktu, ka lielā mērā gaidas, kas bija saistībā ar eiro ieviešanu, ir materializējušās," teica Dombrovskis.

Vienlaikus gan viņš atzina, ka investīciju jomā tika sagaidīts lielās pieaugums, taču eiro ieviešana Latvijā sakrita ar Krievijas-Ukrainas konflikta sākumu, mazinot reģiona pievilcību ieguldījumiem. Tāpat Dombrovskis minēja, ka eiro nav vienīgais faktors, kas nosaka investīciju ieplūdi, proti, daudz kas ir atkarīgs no norisēm valsts iekšienē.

Rīgā pirmdien un otrdien, 8. janvārī, notiks augsta līmeņa konference "Eiro pieci gadi Latvijā". Konference pulcēs dažādu institūciju un valstu pārstāvjus, kas bija iesaistīti eiro ieviešanas un evolūcijas procesā Eiropā, tostarp Latvijā.

Jau vēstīts, ka 2019. gada 1. janvārī apritēja pieci gadi, kopš Latvija ir eirozonas dalībniece.

Pašlaik eirozonā ir 19 no Eiropas Savienības dalībvalstīm un eiro ikdienā lieto 340 miljoni Eiropas iedzīvotāju. Eiro ir arī otra pasaulē visvairāk izmantotā valūta starptautiskajos norēķinos un valūtu rezervēs pēc ASV dolāra.

Uz augšu