Brīdina par sniegu un salu 20 Eiropas valstīs; Alpos prognozē spēcīgu snigšanu

Francijas Alpi. Ilustratīvs attēls.

FOTO: AFP/SCANPIX

Tuvākajās dienās Alpu kalnu reģiona ziemeļdaļā atkal gaidāma spēcīga snigšana, tādēļ Austrijas Alpos no otrdienas līdz piektdienai būs spēkā sarkanās krāsas brīdinājums, liecina meteoroloģijas dienestu sniegtā informācija.

Iepriekšējās dienās vietām Austrijas Alpos uzsnidzis vairāk nekā metrs sniega, un šonedēļ gaidāms vēl aptuveni metrs svaiga sniega. Līdz ar to būs arī ļoti liels lavīnu risks.

Spēcīga snigšana skārusi ne tikai Austrijas Alpus, bet arī Vācijas Alpus un kalnus Šveices austrumu daļā. Turpretī Itālijas Alpos valda lielākoties sauss un saulains laiks, jo dominē ziemeļu vēji.

Vācijas meteodienests paziņojis, ka kalnos valsts dienvidu pierobežā izveidojusies līdz 245 centimetriem augsta sniega kārta un lavīnu risks sasniedzis ceturto no piecām pakāpēm.

Saskaņā ar "Meteoalarm" datiem otrdien, 8. janvārī, 20 Eiropas valstīs izsludināts brīdinājums par sniegu vai salu.

Tai skaitā Balkānu valstīs, arī Grieķijā, sinoptiķi izplatījuši oranžās krāsas brīdinājumu par zemu gaisa temperatūru, sala dēļ Serbijā spēkā pat sarkanais brīdinājums. Vietām kalnu rajonos termometra stabiņš naktīs noslīdēs nedaudz zem -20 grādiem.

Uz augšu