Ašeradens: Valdības deklarācijas veidošanā nav būtisku domstarpību

Ministru kabineta ēka.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Topošās valdības deklarācijas veidošanas procesā nav iezīmējušās būtiskas domstarpības, aģentūrai LETA sacīja partiju apvienības "Jaunā Vienotība" politiķis Arvils Ašeradens.

Viņš norādīja, ka dokumenta veidošana notiek atbilstoši jau iepriekš minētajiem plāniem par virzību uz elektroenerģijas obligātās iepirkuma komponentes atcelšanu, administratīvi teritoriālās reformas veikšanu un uzlabojumiem veselības aprūpes jomā.

Piektdien, 11. janvārī, paredzēta valdības veidošanā iesaistīto piecu partiju tikšanās, lai apspriestu progresu deklarācijas veidošanā.

Kā ziņots, Valsts prezidents Raimonds Vējonis premjera amatam nolēmis nominēt "Jaunās Vienotības" politiķi, Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Krišjāni Kariņu.

Kariņš piedāvājis veidot valdību, kurā būtu pārstāvētas piecas partijas - "Jaunā Vienotība", Jaunā konservatīvā partija, "KPV LV", "Attīstībai/Par" un "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK.

Par konkrētām valdības deklarācijas sadaļām ir atbildīgi ministru kandidāti, kuri tās veido sadarbojoties ar koalīcijas partneriem un ekspertiem.