Zaķusalā pieminēs 1991. gada barikāžu notikumus (5)

Pasākumu programma
LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Lūka/LETA

Zaķusalā šodien, 13. janvārī, no plkst. 18 līdz 21 norisināsies 1991. gada barikāžu notikumiem veltīts piemiņas pasākums pie ugunskura, aģentūru LETA informēja 1991. gada barikāžu muzeja administratore Ieva Eglīte

Pasākuma laikā plānota Latvijas valsts himnas atskaņošana, jaunsargu svinīgā solījuma nodošana, uzrunas, kā arī "brīvais mikrofons".

Turpmākās nedēļas laikā norisināsies arī citi piemiņas pasākumi. 16. janvārī plkst. 12 notiks atceres brīdis Mārupes kapos pie pieminekļa brīvības cīnītājiem, bet plkst. 16 - atceres brīdis pie Vecmīlgrāvja tilta.

Savukārt 20. janvārī Rīgā, Meža kapos, plkst. 9.30 norisināsies ziedu nolikšana, bet plkst. 12 paredzēta ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un kritušo piemiņas vietām Bastejkalnā. No plkst. 11 līdz 18 Doma laukumā būs iedegta piemiņas uguns, bet plkst. 13.30 tā tiks iedegta pie Saeimas.

Līdzās šiem pasākumiem plkst. 12, 13 un 15 barikāžu muzeja ekspozīciju būs iespējams iepazīt gida vadībā.

1991. gada barikāžu notikumus pieminēs arī reģionos. 19. janvārī Ogres novada kultūras centrā notiks Gunāra Meijera autorvakars "Barikāžu ugunīs".

Savukārt 20. janvārī Kuldīgā pasākumā pie pasta ēkas apmeklētāji būs aicināti pastāstīt par sajūtām, redzēto un dzirdēto barikāžu laikā, informēja Kuldīgas novada pašvaldībā . Tāpat pasākuma laikā būs iespēja izzināt Latvijas vēsturi, vērojot uzņemtos sižetus par 1991. gada notikumiem Latvijā, kā arī aukstajā laikā sasildīties ar siltu zupu un tēju, ko dalīs Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljons. Savukārt kopā ar Latvijas Kristīgo skautu Kuldīgas 58. vienību pasākuma apmeklētāji varēs izcept siltu maizi.

Piektdien, 18. janvārī, plkst. 12 barikāžu atceres pasākums norisināsies Kokmuižas pils parterā, tai skaitā tiks iedegts piemiņas ugunskurs.

Savukārt 19. janvārī plkst. 16 Kocēnu kultūras namā izskanēs barikāžu laika dziesmas un atmiņas kopā ar dziedātāju Ievu Akurateri, Leonu Sējānu (ģitāra) un Matīsu Akurateru (perkusijas). Ieeja koncertā būs bez maksas.

Sestdien arī Babītes novada pašvaldības kultūrizglītības centra filiāle Salas pagastā plkst. 15 norisināsies piemiņas koncerts, kas ikvienam pieejams bez maksas. Pēc tā apmeklētāji aicināti palikt uz brīvām sarunām pie tējas tases.

Valkas novada Kārķos barikāžu atceres pasākums "Uguns sniegā" notiks 18. janvārī, kad plkst. 12 uz salas pie Dabas koncertzāles tiks iedegts ugunskurs, bet plkst. 12.30 tautas namā notiks dokumentālās filmas "Lustrum" seanss.

Pie ugunskura varēs malkot siltu tēju, dziedāt dziesmas un mēģināt kaut uz mirkli izjust laiku pirms 28 gadiem. Ikviens aicināts pie ugunskura ņemt vienu malkas pagali.

Tikmēr, piemēram, Jelgavas pilsētas pašvaldība iedzīvotājiem nodrošinās bezmaksas transportu nokļūšanai uz barikāžu atceres dienas pasākumiem Rīgā 20. janvārī. Braucienam iepriekš jāpiesakās, zvanot pa tālruni 63005556 vai 63005507.

Barikāžu piemiņas pasākumi notiks arī citviet Latvijā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu