Demonstrācijā pieprasīs ārkārtas vēlēšanas; aicina vilkt dzeltenas vestes

Saeimas nams, pie kura paredzēta demonstrācija.

FOTO: Agnese Gulbe/LETA

Nākamās nedēļas otrdienā, 22. janvārī, pulksten 10 pie Saeimas paredzēta protesta akcija, kuras viens no mērķiem ir pieprasīt ārkārtas vēlēšanas.

Informācija par protesta akciju atrodama sociālā tīkla "Facebook" grupā "Latvijas tautas demonstrācija", kurā pēdējās nedēļās aktīvi plānota šī pasākuma norise, saskaņojot demonstrācijas laiku, saukļus, atpazīšanās zīmes.

Protesta akcijas mērķis, kas pieteikts Rīgas domē, ir pretošanās partiju apvienības "Jaunā Vienotība" (JV) politiķa Krišjāņa Kariņa veidotajai valdībai.

27

Tāpat plānots protestēt pret Saeimā neievēlētu pilsoņu tiesībām ieņemt ministru amatus, vienlaikus pieprasot ārkārtas vēlēšanas.

Kā "pazīšanās zīmes" protesta dalībnieki izvēlējušies dzeltenas vestes, kas plaši izmantotas protestos Francijā.

27

Pagājušajā nedēļas nogalē dzeltenās un oranžās vestēs protestā bija devušies arī politiķes Tatjanas Ždanokas vadītās Latvijas Krievu savienības uzrunāti cilvēki.

Fotogalerija: Doma laukumā norisinās Latvijas Krievu savienības organizēts protesta pasākums

Minētās "Facebook" grupas ierakstos aktīvi kritizēts valdības veidošanas process, īpašu atbalstu izsakot partijas "KPV LV" premjera amata kandidātam Aldim Gobzemam - grupā iepriekš organizēta arī atbalsta akcija Gobzemam, kas pie Rīgas pils notika decembra sākumā.

Ar aicinājumu doties uz protestu šorīt dalījies arī deputāts Aldis Gobzems (KPV LV). Viņš ierakstā "Facebook" uzsver, ka JV valdība "jau ir visu laiku nepopulārākā un rada milzīgu vilšanos cilvēkos, jo netiek ievērota tautas griba, kā tam būtu jābūt demokrātiskā valstī".

27

Norādot, ka, viņaprāt, "ar kurnēšanu dīvānos vai interneta komentāros neko panākt nevar," viņš sola iznākt pie viņa atbalstītājiem, kuri būs sanākuši uz protestu. Vienlaikus Gobzems pauda, ka minētā demonstrācija neesot ne viņa, ne viņa partijas organizēts pasākums.

Rīgas domē aģentūrai LETA apstiprināja, ka 22. janvārī pulksten 10 pie Saeimas ir pieteikts pikets. Organizatori plāno, ka pasākumā piedalīsies ap 200 dalībnieku.

Valsts drošības dienestā aģentūrai LETA apliecināja, ka dienests ir informēts par šo akciju un atbilstoši savai kompetencei pievērsīs uzmanību pasākuma norisei.

Dienestā piebilda, ka jebkura publiska pasākuma laikā pastāv risks, ka to savu mērķu īstenošanai var izmantot radikāli noskaņotas personas.