Vai izmēram ir nozīme? (1)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Pexels

Tā jau saka: "Nozīme nav izmēram, bet gan tam, kā tu to liec lietā." Bet vai šī frāze ir patiesa, runājot par vīriešu dzimumorgāniem? To, cik liela nozīme ir izmēram, un kādi faktori ietekmē seksuālo pievilcību, skaidro Youtube kanāls "AsapSCIENCE".

Kā izrādās, cilvēkiem ir vislielākais loceklis no visiem primātiem, skatoties proporcionāli pret ķermeņa izmēriem. 

» "Kā pareizi mērīt "draudziņu"?" Seksologs atbild uz vienu no visu laiku meklētākajiem jautājumiem

Visā evolūcijas gaitā sieviešu dzimuma pārstāves ir interesējis locekļa lielums un forma. Tā, piemēram, pāviem ir krāšņa aste, taču tā nekādi neiederējās Darvina idejā par piemērošanos videi, lai izdzīvotu. Darvins bija pārliecināts, ka ar savu krāšņo asti tas nodod noteikta rakstura informāciju pāvu mātītēm - tā radās termins "seksuālā selekcija".

Ar garāku locekli iespējams dzimumakta laikā dziļāk ievadīt spermu, tātad arī radīt pēcnācējus un nodot tālāk savu ģenētisko materiālu.

Garāku locekļu īpašniekiem tā ir priekšrocība attiecībā pret "pretiniekiem".

Kādā pētījumā atklāts, ka dažas sievietes biežāk spējīgas izjust vaginālu orgasmu, ja locekļa izmērs ir lielāks, jo tad tas stimulē vagīnu visā tās garumā un dzemdes kaklu.

Vēl kāds petījums 2013. gadā atklājis, ka dzimumloceklis neuzbudinātā stāvoklī ietekmē vīrieša pievilcību citu acīs, pat pirms seksuāla kontakta. Tas varētu šķist dīvaini, ņemot vērā, ka mūsdienās mēs tomēr valkājam apģērbu.

Šajā pētījumā sievietēm tika lūgts novērtēt vīrieša pievilcību, balstoties uz datorā izveidotiem attēliem ar dažādiem ķermeņa tipiem un locekļa izmēriem. Sievietēm galvenie pievilcības kritēriji bija vīrieša auguma garums, atlētiskums un arī locekļa izmērs - jo lielāks loceklis, jo augstāk vīrietis tika vērtēts. Taču tikai līdz noteiktam garumam.

Ja neuzbudināts loceklis izmērā pārsniedza septiņus ar pusi centrimentus, vīrieša pievilcība sieviešu acīs zuda. Tika noskaidrots, ka pārspīlētas īpašības, pat ja tās nosaka pievilcību, tiek vērtētas negatīvi.

Par spīti tam, vairāki pētījumi arī pierādījuši, ka sievietes par pretējā dzimuma mantības izmēriem domā un uztraucas krietni vien mazāk nekā pašiem vīriešiem varētu likties.

Izrādījās arī, ka nozīme ir cilvēkam, ne tikai loceklim - pētījumos sievietes norādīja, ka pašpārliecinātība, patīkama personība un kopts izskats tomēr ir galvenie faktori, lai rastos seksuāla pievilcība.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu