Talsu novadā no dzērušu vecāku ģimenes izņem pusotru gadu vecu bērnu

Bērna gultiņa; ilustratīvs foto.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Talsu novadā no ģimenes izņemts gandrīz pusotru gadu vecs bērns, kuru vecāki atradušies divu promiļu reibumā, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Aizvadītajā nedēļā, 8. janvāra vakarpusē, VP Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirknī tika saņemta informācija no kāda vīrieša par to, ka Talsu novadā kādās mājās ģimenes konflikta laikā civilsieva viņam pārsitusi galvu.

Ierodoties notikuma vietā, policijas darbinieki konstatēja, ka mājās svinēta vīrieša dzimšanas diena un gan sieviete, gan vīrietis ir stiprā alkohola reibumā, ko apliecināja arī veiktā pārbaude ar alkometru, kas uzrādīja vairāk nekā 2 promiles alkohola izelpotajā gaisā.

Vīrietis atteicās doties pie ārsta, līdz ar to miesas bojājumi netika konstatēti.

Kamēr policijas darbinieki veica sarunas ar abām konfliktā iesaistītajām personām un viņu ciemiņiem, arī alkohola reibumā esošiem vīriešiem, viens no policistiem blakus telpā pamanīja bērnu gultiņu.

Izrādījās, ka gultiņā atradās abu kopīgais vienu gadu un četrus mēnešus vecais dēls.

Lai arī bērns bija tīrs un paēdis, policijas darbinieki lēmuma, ka pie šādiem apstākļiem bērnu tajā brīdī atstāt nevar un nogādāja viņu drošā vidē - Talsu krīžu centrā.

Policijā pēdējā pusgada laikā reģistrēti pieci izsaukumi uz konkrēto adresi, kad dzīvokļa īpašnieki konfliktējuši gan savā starpā, gan ar paziņām.

1988. gadā dzimusī sieviete ir četru bērnu māte, bet tikai jaunākais bērns aug ģimenē pie mātes. Ģimene ir arī sociālā dienesta un bāriņtiesas redzeslokā.

Par konstatēto pārkāpumu abiem vecākiem noformēts administratīvā pārkāpuma protokols pēc Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 173. panta pirmās daļas par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu.

Patlaban bērna māte pati ir pieņēmusi lēmumu dzīvot pie bērna krīžu centrā.