Rīgas dome aicina autovadītājus pārliecināties, ka viņu auto netraucē sniega tīrītāju pārvietošanos

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Rīgas domes Satiksmes departaments aicina autovadītājus ievērot piesardzību un pārliecināties, ka viņu stāvēt novietotie transportlīdzekļi netraucē pārvietoties sniega tīrīšanas tehnikai.

Kā aģentūru LETA informēja departamenta pārstāve Ilze Dimante, no vakardienas plkst.22 uzsākta ielu, tiltu un satiksmes pārvadu attīrīšana no sniega un brauktuvju kaisīšana. Kopumā ielās strādā 40 tehnikas vienības un darbi turpinās arī šobrīd, kā rezultātā transporta plūsma Rīgas ielās ir lēnāka nekā ierasts.

Departaments aicina autovadītājus, novietojot automašīnu ielas malā, pārliecināties, vai tai garām var izbraukt sniega tīrīšanas tehnika.

2

Tāpat departaments lūdz autovadītājus būt saprotošiem un atsaucīgiem, kad sniega tīrīšanas tehnikas vadītājs lūdz pārvietot automašīnu, lai tehnika var izbraukt un notīrīt ielu.

Sākoties intensīvai snigšanai, ielu, tiltu un pārvadu uzturētāji prioritāri ielu tīrīšanu un kaisīšanu sāk pirmās un otrās kategorijas ielās. Prioritārās ielas ir ar sabiedriskā transporta un intensīvu transportlīdzekļu kustību. Pabeidzot prioritāro ielu tīrīšanu un apstrādi ar pretslīdes materiāliem, ziemas dienesti turpina darbu trešās prioritātes jeb vietējas nozīmes ielās.

"Autovadītāji tiek aicināti būt īpaši piesardzīgi, jo, kā ziņo meteorologi, vakarā gaisa temperatūra pazemināsies un gaidāmi nokrišņi ledus lietus veidā, līdz ar to īsā laikā var veidoties satiksmei bīstams apledojums "melnais ledus". Autovadītājiem ieteicams ievērot lielāku braukšanas distanci un izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu," atgādina Dimante.

2

Vienlaikus viņa norāda, ka, lai gan pretslīdes materiāli samazina brauktuvju slīdamību, sniega un sala laikā jārēķinās ar apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem un garāku bremzēšanas ceļu.

Ielu un tiltu uzturēšanas uzņēmumi Rīgā dežurējot visu diennakti, lai nokrišņu laikā un līdz ar apledojuma veidošanos nekavējoties veiktu maģistrālo ielu un tiltu brauktuvju apstrādi ar pretslīdes materiāliem.