C, 11.08.2022.

Čakša: Iespējams, šovakar ar veselības pakalpojumu grozu IT sistēmu būs saslēgti visi informācijas reģistri

LETA
Čakša: Iespējams, šovakar ar veselības pakalpojumu grozu IT sistēmu būs saslēgti visi informācijas reģistri
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
bijusī veselības ministre Anda Čakša
bijusī veselības ministre Anda Čakša Foto: Valsts kanceleja

Iespējams, šovakar ar veselības pakalpojumu grozu informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmu būs saslēgti visi informācijas reģistri jeb datu bāzes, šodien ziņojumā Saeimai pavēstīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).

Čakša arī pauda, ka uzņemas atbildību, ka iedzīvotāji savu apdrošināšanas statusu tehniski nevarēja redzēt no 2019. gada 1. janvāra.

Arī Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Evija Štālberga aģentūrai LETA apstiprināja, ka, iespējams, šovakar valsts veselības apdrošināšanas platformai, kas nodrošinās iedzīvotāju apdrošināšanas statusu atspoguļošanu tiešsaistē, tiks pieslēgtas visas lielās valsts datubāzes.

Štālberga norādīja, ka speciālisti turpina aktīvi strādāt pie datubāžu pieslēgšanas, vienlaikus informācija par iedzīvotāju apdrošināšanas statusiem e-veselības portālā tiks atspoguļota, tiklīdz tiks pabeigti visi tehniskie, datu kvalitātes pārbaudes un citi nepieciešamie darbi. Par to NVD informēs gan iedzīvotājus, gan veselības nozares profesionāļus, piebilda dienesta pārstāve.

Politiķe pateicās par pievērsto uzmanību veselības aprūpei, jo 20 gadus nozarei nav bijis pieejams atbilstošs finansējums.

Veselības ministre šodien sniedza ziņojumu Saeimai, jo iepriekš parlaments bija atbalstījis pieprasījumu Čakšai.

Kā ziņots, šī gada Latvijā bija jāsāk darboties veselības aprūpes finansēšanas modelim, kas balstās uz valsts veselības apdrošināšanu un paredz divus atšķirīgu līmeņu pakalpojumu grozus pacientiem, kas veic šos apdrošināšanas maksājumus, un tiem, kas tos neveic.

Tomēr sistēma IT problēmu dēļ darbu nav sākusi un visi iedzīvotāji joprojām saņem vienādus pakalpojumus.

Saeimā virzību ir sācis likumprojekts, kas paredzēs dalīto grozu sistēmas atlikšanu līdz 1. jūlijam.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu