Sv, 25.09.2022.

Sprādzienā pie Kolumbijas policijas akadēmijas nogalināti astoņi cilvēki

Papildināts
LETA/DPA
Sprādzienā pie Kolumbijas policijas akadēmijas nogalināti astoņi cilvēki
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AFP/EPA/Reuters/Scanpix

Spēcīgā sprādzienā pie Kolumbijas policijas akadēmijas ceturtdien, 17. janvārī, nogalināti vismaz astoņi policisti, atsaucoties uz Aizsardzības ministriju, ziņo raidorganizācija RNC.

Saskaņā ar sākotnējām ziņām parkā pie Ģenerāļa Santandera policijas akadēmijas, kas atrodas Bodotas dienviddaļā, eksplodējis ar sprāgstvielām piekrauts automobilis, kam izdevies izlauzties caur akadēmijas vārtiem.

Eksplozija izraisījusi ugunsgrēku.

Saskaņā ar Aizsardzības ministrijas datiem sprādzienā ievainoti desmit cilvēki, taču televīzijas kanāli ziņo par vairāk nekā 40 ievainotajiem.

Sprādzienā cietušas arī vairākas blakus esošās ēkas, kam izbiruši logi, vēsta vietējie mediji. Uz notikuma vietu steidz ugunsdzēsēji un ātrās palīdzības automašīnas.

Notikuma vietu norobežojusi policija.

Kolumbija tik vērienīgu uzbrukumu nav pieredzējusi kopš 2006. gada, atzīst vietējie mediji.

Foto: Sprādziens pie Kolumbijas policijas akadēmijas

Atbildību par teroraktu pagaidām neviens nav uzņēmies, taču vislielākā uzmanība pagaidām vērsta uz komunistisko teroristu grupējumu nacionālā atbrīvošanās armija (ELN), kas joprojām aktīvi darbojas.

Ar lielāko komunistu kaujinieku grupējumu Kolumbijas Revolucionārie bruņotie spēki (FARC) 2016. gadā tika parakstīts miera līgums, kas tagad pārtapis politiskā partijā.

FARC jau paziņojis, ka uzbrukums esot "provokācija pret konflikta politisku risinājumu".

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu