Gobzems: "KPV LV" turpina ievērot tautas gribu; par ekonomikas ministru varētu kandidēt Kaimiņš
Papildināts

Partijas "KPV LV" atbalstītāji zibakcijā pavada Gobzemu līdz "vilku baram"

FOTO: Mārtiņš Otto, TVNET

Partija "KPV LV" turpina ievērot tautas gribu, komentējot turpmākās iespējamās gaitas, partijas biedram Didzim Šmitam atsakoties no ekonomikas ministra amata nominācijas, aģentūrai LETA sacīja politiķis Aldis Gobzems (KPV LV).

Politiķis izteicās, ka frakcijas turpmākā rīcība varētu attīstīties, balstoties partijas solījumā ievērot tautas gribu.

"Mans personīgais viedoklis ir, ka tautas griba nozīmē, ka vēlēšanās zaudējis spēks nevienā demokrātiskā un attīstītā valstī neveido valdību. Valdību nevienā demokrātiskā valstī arī neveido persona, kurai ir bail atteikties no citas valsts pilsonības," sacīja Gobzems.

10

"Domāju, ka mēs pamazām, maziem solīšiem tuvosimies tam brīdim, kad Latvijas politiķiem būs jāievēro Latvijas sabiedrības izteiktā griba un ka laiks, ka Latvijas sabiedrības griba nav svarīga un ka tai var uzspļaut, ir beidzies."

Vaicāts, vai šāda nostāja nozīmē, ka arī citi ministru amatiem nominētie partijas pārstāvji varētu no šiem amatiem atteikties, Gobzems atbildēja, ka tas jāprasa katram individuāli, taču, viņaprāt, "valdībai, kuras Ministra prezidenta biroja vadītājs ir ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (JV) padomnieks, kas ilgus gadus bija OIK piesedzējs", neesot nekādas vēlmes saukt pie atbildības vainīgās personas un likvidēt OIK.

"Ir pilnīgi skaidrs, ka "Jaunajai vienotībai" nav nekādas vēlmes ievērot sabiedrības gribu," noteica Gobzems.

10

"Šmita kungs šodien ļoti precīzi pamatoja savu viedokli. Pilnībā atbalstu Didzi viņa pieņemtā lēmuma sakarā," teica Gobzems. Viņš norādīja, ka piektdien nepiedalījās frakcijas sēdē, tāpēc viņš nezinot, kas tajā lemts, tostarp, vai skatīts jautājums par ministru kandidātu maiņu.

Gobzems nevarēja atbildēt, vai partija varētu izskatīt citus ministra amata kandidātus, jo tas patlaban neesot lemts.

Gobzems gan norādīja, ka "Artuss Kaimiņš ir izaudzis kā politiķis un varbūt viņam būtu jādod iespēja kļūt par ministru".

10

Viņš pieļāva, ka Kaimiņš varētu ieņemt tieši ekonomikas ministra amatu. Taču arī šāds jautājums frakcijā neesot lemts, piebilda Gobzems.

» Aktieris savu lomu nospēlējis? "Twitter" lietotāji apspriež balsojumu par Kaimiņa atlaišanu

Ja frakcijas vairākums lems par labu strādāšanai Ministru prezidenta amata kandidāta Krišjāņa Kariņa (JV) vadītā valdībā, tad, tā kā Kaimiņš ir paudis atbalstu šīs valdības veidošanas procesam, viņam būtu iespēja ieņemt šo posteni, pauda Gobzems.

Viņš gan uzsvēra, ka aicina frakciju balsot pret šo valdību. Valdību neatbalstīšot četri deputāti - viņš, Šmits, Linda Liepiņa un Karina Sprūde, pastāstīja Gobzems.

10

Kā ziņots, politiķis Didzis Šmits (KPV LV) atsaucis savu kandidatūru ekonomikas ministra amatam.

Politiķis par savu lēmumu paziņoja televīzijas kanāla "Rīga TV24" raidījuma tiešraidē. Viņš norādīja, ka šajā valdībā nestrādās un par to kā deputāts arī nebalsos.

Pamatojot savu lēmumu, Šmits apgalvoja, ka trešdien viņam bijusi individuāla saruna ar premjera amata kandidātu Kariņu, kurā viņam esot pateikts, ja "es nemainīšu savus uzskatus par obligātā iepirkuma komponenti - tieši par šo tiesisko statusu desmitgades periodā -, tad es neesmu vēlams ministrs viņa valdībā". "Tas bija pateikts ļoti skaidri," apgalvoja "KPV LV" biedrs.

Premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš (JV) pateicies Šmitam par ieguldīto darbu un norādījis, ka aicinās "KPV LV" izvirzīt jaunu kandidātu uz ekonomikas ministra amatu.

Šis ir jau otrais kandidatūras atsaukums starp "KPV LV" izvirzītajiem ministru amatu pretendentiem.

10

Iepriekš savu kandidatūru uz labklājības ministres amatu atsauca Saeimas deputāte Ieva Krapāne (KPV LV). Partijas frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs skaidroja, ka viņa to darījusi "veselības stāvokļa" dēļ. Politiķis norādīja, ka līdz šim jau nav bijis noslēpums, ka Krapāne ir bērniņa gaidībās, savukārt viņas veselības stāvoklis ir privāts jautājums, ko Zakatistovs atturējās komentēt.

"KPV LV" līdzpriekšsēdētāja Liepiņa piektdien paziņoja, ka nolēmusi neatbalstīt topošo Kariņa valdību, ja tās deklarācijā netiks iekļauts punkts par OIK sistēmas atcelšanu. Šādu paziņojumu politiķe publicējusi "Facebook" kontā. Līdzīgu ierakstu publicēja arī "KPV LV" deputāte Katrina Sprūde, savukārt parlamentārietis Gobzems dalījās ar abiem ierakstiem, piebilstot, ka "turpinājums sekos".

Pēc Šmita lēmuma atsaukt savu kandidatūru Liepiņa paziņoja, ka neatbalstīs šo valdību.

10

Tikmēr Zakatistovs žurnālistiem sacīja, ka Liepiņas un Sprūdes paustais ir viņu personīgais viedoklis, savukārt frakcija par nostāju attiecībā uz Kariņa veidojamo valdību lems pirmdien. Zakatistovs arī norādīja, ka milzīgais konflikts starp "KPV LV" politiķiem, partijas līdzpriekšsēdētāju Artusu Kaimiņu un Aldi Gobzemu jau otro reizi traucē izveidot valdību.