Ar kampaņas palīdzību aicinās cilvēkus Latvijā importētā piena vietā izvēlēties vietējo (6)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
"Limbažu Piena" piens.
"Limbažu Piena" piens. Foto: Ieva Čīka/LETA

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) plāno īstenot sabiedrības informēšanas kampaņu "Godīgs piens" ar mērķi informēt cilvēkus par to, kā atpazīt vietējo produkciju, un aicināt viņus importētā piena vietā izvēlēties vietējo, informē LOSP.

"Laikā, kad Latvijas piena nozarei neklājas viegli un ir aktuāls jautājums, vai arī nākamajā valsts simtgadē dzersim vietējo pienu, vēlamies aicināt cilvēkus būt patriotiem un importētā piena vietā izvēlēties vietējo.

Taču, lai pircēji veikalu plauktos tiešām izvēlētos Latvijas piensaimnieku ražotos produktus, vispirms viņi ir jāizglīto par to, kā atšķirt vietējo preci no importa," pauda LOSP valdes loceklis un Piena grupas vadītājs Guntis Gūtmanis.

LOSP un pētījumu centra SKDS veiktais pētījums liecina, ka tikai nedaudz vairāk kā puse jeb 52% Latvijas iedzīvotāju tirdzniecības vietās spēj atšķirt vietējos piena produktus no importētajiem.

Piemēram, 63% aptaujas respondentu bija pārliecināti, ka produkta "Mājas saldējums" izcelsmes valsts ir Latvija un vieni 17% zināja, ka to patiesībā ražo Lietuvā. Līdzīgi bija arī ar citiem produktiem ar it kā latvisku nosaukumu.

"Iepakojums importa produktiem mēdz būt maldinošs un cilvēkiem, kuri nepievērš uzmanību vēl virknei nianšu uz etiķetes, ir grūti ātri orientēties piedāvājumā un izvēlēties pašmāju preci, šādi atbalstot vietējos ražotājus un sildot Latvijas ekonomiku," teica Gūtmanis.

Kampaņas atklāšanas pasākumā pētījuma centra SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš pastāstīs par aptaujas rezultātiem, kurā Latvijas iedzīvotāji tika aptaujāti par gatavību iegādāties vietējos piena produktus un spēju tos atpazīt, savukārt LOSP Piena grupas vadītājs Gūtmanis iepazīstinās ar problēmām piena nozarē un arī ar veidiem, kā aizsargāt vietējo tirgu. Pēc pasākuma Saeimas deputātiem kampaņas organizatori plāno nosūtīt īpašas kampaņas pudeles kopā ar aicinājumu veicināt vietējā piena tirgus aizsardzību.

Kampaņas atklāšana ir paredzēta piektdien, 25. janvārī, plkst.11 Zemkopības ministrijā (ZM), Republikas laukumā 2, Rīgā.

Komentāri (6)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu