Saeima noraida "KPV LV" ideju samazināt parakstu skaitu referendumu rosināšanai

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Saeimas vairākums šodien noraidīja partijas "KPV LV" deputātu rosinātos grozījumus, kas paredz līdz 50 000 samazināt nepieciešamo parakstu skaitu referendumu rosināšanai par likumprojektiem, Satversmes grozījumiem vai par Saeimas atsaukšanu.

Likumprojekta anotācijā bija norādīts, ka bez izmaiņām likumā vēl būtu nepieciešami grozījumi arī Satversmē.

Pašlaik likumā noteikts, ka par šādu referendumu rosināšanu nepieciešams savākt vienu desmito daļu vēlētāju parakstu, kas ir nepilni 155 000 pilsoņu.

2

Līdz ar to piedāvātais risinājums nozīmētu apmēram trīs reizes samazināt nepieciešamo parakstu skaitu tautas nobalsošanas iniciēšanai.

Noraidītie grozījumi paredzēja 50 000 parakstu prasību attiecināt arī uz gadījumiem, kad Valsts prezidents ir apturējis likuma publicēšanu uz diviem mēnešiem.

2

Proti, ja divu mēnešu laikā pēc šāda prezidenta lēmuma tiek saņemts vismaz 50 000 vēlētāju pieprasījums, apturētais likums tiek nodots tautas nobalsošanai. Patlaban arī uz šo gadījumu attiecas prasība par vienas desmitās daļas parakstītāju skaitu.

"KPV LV" parlamentārieši uzskata, ka pašlaik likums nosaka nesamērīgu slieksni tautas nobalsošanas ierosināšanai.

2

Izmaiņas rosinājuši partijas frakcijas deputāti Aldis Gobzems, Karina Sprūde, Iveta Benhena-Bēkena, Jānis Vitenbergs, Didzis Šmits, Ēriks Pucens, Linda Liepiņa, Ralfs Nemiro un Kaspars Ģirģens.