Pie Latvijas jūras robežas manīta Krievijas bruņoto spēku korvete

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš piedalās preses konferencē pēc tikšanās ar Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieku, ģenerāli Aizsardzības ministrijā.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Pie Latvijas jūras robežas ceturtdien manīta Krievijas bruņoto spēku korvete, liecina Nacionālo bruņoto spēku (NBS) publicētā informācija.

Krievijas bruņoto spēku "Steregushiy" klases korvete "Soobrazitelniy" identificēta Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā 14 jūras jūdzes no teritoriālās jūras robežas.

Krievijas lidmašīnas un karakuģi pēdējos gadus regulāri konstatēti Latvijas robežu tuvumā.

NBS komandieris Leonīds Kalniņš iepriekš skaidrojis, ka Krievijas militārās aktivitātes Latvijas robežu tuvumā nav mazinājušās, taču panikai patlaban arī nav pamata.

"Situācija nav mainījusies, Krievijas aktivitāšu intensitāte nav mainījusies. Viņi ir joprojām aktīvi darbojas jūras akvatorijā un gaisa telpā. Viņu vienības atrodas diezgan tuvu Latvijas robežām," skaidroja NBS komandieris, vienlaikus uzsverot, ka patlaban nav nekāda iemesla panikas celšanai Latvijas sabiedrībā. NBS ir gatavi un uzrauga situāciju, viņš teica.

Uz augšu