T 27.01.2021.

Skolas direktors: Jauniešu konflikti Liepājā nav nacionāla rakstura, tomēr disciplīnas problēmas kļūst lielākas

Skolas gaitenis; ilustratīvs foto.

FOTO: Lita Krone/LETA

Nav pamata uzskatīt, ka konflikts Liepājas jauniešu starpā, par ko janvāra vidū ziņoja mediji, ir nacionāla rakstura, tomēr disciplīnas problēmas skolās kļūst arvien lielākas, un līdzatbildīgi ir arī vecāki, intervijā "Rietumu radio" pauda Liepājas Raiņa 6. vidusskolas direktors Kārlis Strautiņš.

"Man nav pamata domāt par kādu savstarpēju nacionāla rakstura izrēķināšanos," uzsvēra Strautiņš. "Piemēram, kamēr 2. vidusskolā notiek remonts, 6. vidusskola sadzīvo vienās telpās ar 2. vidusskolu, un mums vairāk nekā pusgada laikā nav bijis neviens konflikts."

Tie ir atsevišķi jaunieši, un šādi "nemiera cēlāji" var gadīties jebkurā skolā, sacīja Strautiņš, piebilstot, ka dažādi jauniešu konflikti ir bijuši vienmēr un visos laikos, īpaši vecuma posmā no 7. līdz 9. klasei.

"Tas ir laiks, kad hormoni joņo, un jauniešiem sevi kaut kādā veidā ir jāapliecina," sacīja Strautiņš.

Skolas direktors uzsvēra arī vecāku atbildību bērnu uzvedības problēmās. Viņš novērojis, ka konflikta situāciju gadījumā vecāki bieži nostājas savu bērnu pusē, un šāds kategorisks vecāku protekcionisms ir pamats iespējamiem konfliktiem arī nākotnē.

"Jaunietis apzinās, ka vecāki viņu aizstāv un viņam ne par ko nav jāatbild," sacīja Strautiņš, uzsverot, ka vecāku atbalsts sadarbībā ar skolu ir ļoti svarīgs.

Mācību iestāde nevar pilnībā kompensēt trūkumus audzināšanā, viņš piebilda.

Vecāku pienākums ir kontrolēt, kas ir viņu bērnu draugi, un kādām nodarbēm tiek veltīts brīvais laiks un enerģija. Tāpat nozīmīgas ir saruna vecāku un bērnu starpā jau no mazotnes, jo tas ļauj laikus identificēt iespējamās uzvedības problēmas, sacīja Strautiņš.

» Nacionāls "karš" Liepājā - pusaudži veido grupējumus un rada nekārtības pilsētā

Kā ziņots, Liepājā aktivizējušies jaunieši, kuri arī ar sociālo vietņu starpniecību musinājuši viens otru pulcēties, lai kautos ar citiem jauniešiem, aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Pēc policijas sniegtajām ziņām, konfliktos iesaistīti pārsvarā 2002. un 2003. gadā dzimuši jaunieši, kuru vidū ir gan zēni un meitenes, gan arī latviešu un krievu valodā runājošie. Savukārt vietējais portāls "liepājniekiem.lv" iepriekš vēstīja, ka konflikts esot tieši etnisks un savstarpēju izrēķināšanos plānojuši latviešu un krievvalodīgie skolēni.

» "Dzīvosim draudzīgi!" Vai pārvarētas nesaskaņas starp latviešiem un krievvalodīgajiem skolēniem Liepājā?

Jaunieši, kuri nonākuši policijas redzeslokā, pārstāv četras skolas - 8. vidusskolu, J.Čaktes Liepājas 10. vidusskolu, Liepājas Raiņa 6. vidusskolu un 12. vidusskolu. 6. un 10. vidusskolā mācības notiek latviešu valodā, 12. vidusskolā - krievu valodā, bet 8. vidusskolā - jaukti, turklāt skola piedāvā speciālās izglītības programmas izglītojamiem ar mācīšanās traucējumiem.

Aktuālākās ziņas