"Supernova 2019" finālā iekļūst Samanta Tīna, Aivo Oskis, Edgars Kreilis un "Laime Pilnīga"

Sestdien, 26. janvārī LTV1 tiešraidē bija vērojams Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursa "Supernova 2019" pirmais pusfināls. No kopumā astoņiem dalībniekiem - Samanta Tīna, Edgars Kreilis, Elza Rozentāle, Aivo Oskis, Alekss Silvers, Līga Rīdere, “Kris & Oz” un “Laime Pilnīga” – cīņu par ceļazīmi uz Eirovīzijas dziesmu konkursu turpināja tikai četri.

Skatītāji un žūrija lēma, ka konkursa finālā 16. februārī vēlas redzēt Samantu Tīnu, Edgaru Kreili, Aivo Oski un grupu "Laime Pilnīga".

Šogad dziesmas un priekšnesumus, kas pretendē pārstāvēt Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Telavivā, vērtē žūrija “Latvijas Radio 5 - Pieci.lv” mūzikas redaktora un mūzikas producenta DJ Rudd vadībā. Abos pusfinālos viņam pievienosies pieredzējušie mūziķi Linda Leen un Ralfs Eilands, kā arī “Radio SWH” programmu producents, mūziķis Artis Dvarionas. Šovu vadīs Dagmāra Legante un Ketija Šēnberga.

Katrā konkursa “Supernova 2019” pusfinālā startē astoņi dalībnieki, un iespēju sacensties finālā 16. februārī iegūst puse dalībnieku jeb četri no katra pusfināla. 2. februārī par iekļūšanu konkursa finālā sacentīsies Adriana Miglāne, Markus Riva, “Dziļi Violets feat. Kozmens”, “Laika Upe”, “Double Faced Eels”, Kristiāna Bumbiere, Kristīne Pastare (Peress) un “Carousel”.

Foto:  Ieskats konkursa “Supernova 2019” pirmā pusfināla aizkulisēs

Gan abos pusfinālos, gan finālā dalībniekus vērtēs ne tikai žūrija, bet arī skatītāji.  Skatītāju balsojumu abos pusfinālos veidos skatītāju telefonbalsojums (tostarp – SMS balsojums), balsojums internetā projekta mājas lapā https://supernova.lsm.lv/lv/ un dziesmu klausījumi mūzikas straumēšanas vietnē “Spotify”. Skatītāju balsošana sāksies pēc pēdējās pusfināla dziesmas izskanēšanas, un maksimāli objektīva rezultāta nolūkos no viena tālruņa numura balsojumā tiks ieskaitīts tikai viens zvans un viena īsziņa. Skatītāju internetbalsojumā, reģistrējoties projekta mājas lapā ar sociālo tīklu “Facebook”, “Twitter” vai “Draugiem.lv pasi, ar vienu sociālo tīklu pasi iespējams nobalsot vienu reizi. Dalībnieki pēc zvanu un SMS, kā arī internetbalsojumu skaita tiek sarindoti vietu secībā no pirmās līdz astotajai vietai, kur pirmajā vietā ir visvairāk balsu saņēmušais dalībnieks, bet pēdējā vietā – dalībnieks ar vismazāko balsu skaitu.

Konkursā “Supernova 2019” kā dziesmu autori atgriežas vairāki iepriekšējo sezonu dalībnieki. Piemēram, Aminata ir sacerējusi Aleksa Silvera izpildīto dziesmu “Fireworks”, bet Jānis Driksna, kurš iepriekš veiksmīgi startējis gan kā autors, gan kā izpildītājs grupas “My Radiant U” sastāvā, šogad piedalās kā Adrianas Miglānes izpildītās dziesmas “Scared Of Love” autors. Savukārt Mārtiņš Gailītis jeb Marka konkursā debitē gan kā autors, gan kā izpildītājs un producents – viņš ir producējis ne vien savas grupas “Double Faced Eels” dziesmu, bet ir arī viens no Kristiānas Bumbieres izpildītās dziesmas “Remedy” producentiem. Kopā ar grupas biedru Reini Straumi Marka kā autors piedalījies arī Elzas Rozentāles dziesmas “You Came On Tiptoe” radīšanā. Šīs dziesmas mūzikas un vārdu tapšanā savu artavu devusi arī Māra Upmane-Holšteine.

Iepriekšējās sezonas dalībnieki “In My Head” šogad palīdzējuši radīt grupas “Laika Upe” dziesmu, bet TV šova “X Faktors” žūrijas pārstāvis un grupas “Instrumenti” dalībnieks Reinis Sējāns “Supernovā” šoreiz atgriežas kā producents Kristīnes Pastares (Peress) izpildītajai dziesmai “Smaragdi un pelni”. Nevienu “Supernovas” sezonu nav izlaidis ne vien dziedātājs Markus Riva, bet arī producents Kaspars Ansons, kurš šoreiz producējis Adrianas Miglānes un Aleksa Silvera dziesmas. Kaspars Ansons ir līdz šim veiksmīgākais producents, kura dziesmas konkursā katru gadu iekļuvušas finālā un divas reizes plūkušas uzvaras laurus.