Gulbis pēc "Australian Open" rangā atguvis divas vietas

Ernests Gulbis

FOTO: EPA/Scanpix

Latvijas pirmā rakete vīriešu tenisā Ernests Gulbis jaunākajā ATP rangā, kas publicēts pirmdien, atguvis divas vietas un ieņem 84.pozīciju.

Pēc reformas Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā tajā palikuši vairs tikai divi Latvijas tenisisti - Gulbis un Mārtiņš Podžus, jo ranga punkti vairs netiek dalīti paša zemākā līmeņa turnīros.

Sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā - Austrālijas atklātajā čempionātā - 30 gadus vecais Gulbis cieta neveiksmi pirmajā kārtā. Tiesa, no turnīra viņš izstājās veselības problēmu dēļ, lai gan pirmo setu pret slaveno šveicieti Stanu Vavrinku bija uzvarējis.

Gulbim šis turnīrs jau vēsturiski nav bijis veiksmīgs, jo tikai divreiz viņš spējis pārvarēt pirmo kārtu. Šī gada sākumā latvietis aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam Indijā notikušajās Punes "ATP World Tour 250" sērijas sacensībās, kas viņam no ranga pirmā simta beigām ļāva pakāpties uz 83.pozīciju.

Tikmēr Latvijas otrā rakete joprojām ir Mārtiņš Podžus, kurš ieņem dalītu 613.vietu, atkāpjoties par astoņām pozīcijām. Tiesa, līdz ar ranga reformu viņš zaudēja 80 no iepriekš nopelnītajiem 83 punktiem. Šie atlikušie trīs punkti tika iegūti pavasarī, kad Podžus startēja "Challenger" sacensībās Ķīnā. Ja netiks iegūti jauni punkti, arī viņam rangs būs jāatstāj.

Savukārt rangā kopš reformas vairs nav atrodami Roberts Grīnvalds, Artūrs Lazdiņš, Jānis Podžus un Mārtiņš Rocēns.

Pēc Austrālijas atklātā čempionāta ranga pirmajā desmitniekā notikušas vairākas izmaiņas.

Rudenī pēc divu gadu pārtraukuma planētas pirmās raketes godā atgriezās serbs Novaks Džokovičs, kurš turklāt pēc svētdien gūtās uzvaras Austrālijas atklātajā čempionātā ir vēl vairāk nostiprinājies līderpozīcijā. Otrais joprojām ir Serbijas pārstāvim finālā zaudējušais spānis Rafaels Nadals, kamēr vienas vietas kāpumu veikuši Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs, argentīnietis Huans Martins del Potro un Kevins Andersons no Dienvidāfrikas Republikas, viņiem attiecīgi ieņemot trešo, ceturto un piekto pozīciju.

Tikmēr no trešās uz sesto vietu nokritis šveiciešu leģenda Rodžers Federers, kamēr par divām pozīcijām pakāpies septītajā vietā esošais japānis Kei Nišikori. Astotais joprojām ir austrietis Dominiks Tīms, kamēr devītais, veicot vienas vietas kāpumu, ir amerikānis Džons Isners. Savukārt pirmo desmitnieku noslēdz horvāts Marins Čiličs, kurš tādējādi zaudējis trīs vietas.

Dubultspēļu rangā pēc reformas atrodami tikai divi Latvijas tenisisti - brāļi Jānis un Mārtiņš Podži, kuri ieņem attiecīgi 730. un 745.pozīciju.

Uz augšu