Rīgas domes opozicionāri savākuši parakstus, lai rosinātu Ušakova atlaišanu

Ušakova kabinets Rīgas Domē

FOTO: Mārtiņš Otto/TVNET

Rīgas domes opozīcijas partijas savākušas nepieciešamo parakstu skaitu, lai pieprasītu sasaukt domes ārkārtas sēdi, kurā rosinātu Rīgas mēra Nila Ušakova (S) atlaišanu no amata, aģentūru LETA informēja nacionālās apvienības (VL-TB/LNNK) domes frakcijas pārstāvis Edvards Ratnieks.

Balstoties uz likumu "Par pašvaldībām", priekšsēdētājam ir divas nedēļas laika sasaukt šo sēdi.

Ja gadījumā šajā periodā plānota kārtējā domes sēde, jautājums par atkāpšanos jāiekļauj tās dienas kārtība.

Opozicionāri atkārtotu Ušakova atlaišanu nolēma rosināt pēc šodien notikušajām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktajām kratīšanām Rīgas domē un Ušakova dzīvesvietā.

Gāzt mēru no amata opozicionāri mēģināja jau aizvadītā gada decembrī, īsi pēc KNAB uzsāktajām darbībām "Rīgas satiksmē". Tomēr ar "Saskaņas" un "Gods kalpot Rīgai" deputātu atbalstu Ušakovam amatu izdevās saglabāt.

Kā ziņots, KNAB darbinieki šodien veica kratīšanas Ušakova dzīvesvietā un darba kabinetā Rīgas domē.

KNAB aģentūrai LETA sākotnēji apliecināja, ka kriminālprocesa ietvaros trešdien biroja darbinieki "veic neatliekamās procesuālās darbības", taču "atsevišķas procesuālās darbības birojs komentēt nevar".

Vēlāk KNAB paziņoja, ka kratīšanas veiktas saistībā ar kādu iepriekš sāktu kriminālprocesu. Biroja interneta mājaslapā ievietotajā paziņojumā norādīts, ka "birojs veica kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā tiesas sankcionētas kratīšanas vairākās adresēs".

"Šobrīd nevienai personai nav piemērots ar brīvības atņemšanu saistīts drošības līdzeklis," norāda KNAB.

Izmeklēšanas iestādē skaidro, ka kriminālprocesā notiek aktīvs izmeklēšanas darbs, nostiprinot procesuālo darbību laikā iegūto informāciju. Detalizētāku informāciju par konkrēto kriminālprocesu KNAB sola sniegt, līdzko tas būs iespējams, nekaitējot izmeklēšanas interesēm.

Savukārt pats Ušakovs žurnālistiem pēc kratīšanām noliedza, ka būtu pastrādājis jebkādus likumpārkāpumus, līdz ar to no Rīgas domes vadības viņš neatkāpsies. "Liekot roku uz sirds, varu teikt, ka mana sirdsapziņa ir tīra," paziņoja Ušakovs un uzsvēra, ka nekāds statuss šajā lietā viņam neesot piemērots. Par lietas būtību politiķis gan atteicās runāt, uzsverot, ka plašākus komentārus sniegt nevar, jo ir parakstījies par informācijas neizpaušanu.

Uz augšu