Pk 22.01.2021.

Nepārvēlētajiem deputātiem kompensācijās izmaksās teju 400 tūkstošus eiro

Saeimas ēka.

FOTO: Lita Krone/LETA

Iepriekšējā Ministru kabineta vadītāja Māra Kučinska (ZZS) ministriem un viņu palīgiem izmaksās kompensācijas 373 505 eiro apmērā, paredz nākamnedēļ, 5. februārī, Ministru kabinetā iesniegtais rīkojuma projekts.

Rīkojuma pamatojumā skaidrots, ka no programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" nepieciešami 373 505 eiro, lai nodrošinātu atlaišanas pabalsta un kompensācijas par neizmantotajām atvaļinājuma dienām izmaksu Ministru kabineta locekļiem, Ministru prezidenta biroja un ministru konsultatīvajām amatpersonām, kā arī ministriju parlamentārajiem sekretāriem, beidzot pildīt amata pienākumus.

No minētās summas 98 482 eiro plānots novirzīt Valsts kancelejai, no kuras 53 934 eiro paredzēti kā kompensācija Kučinska konsultatīvajām amatpersonām.

2

Tiesa, Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums paredz, ka kompensācijas nepienākas tiem politiķiem, kuri kļuvuši par 13. Saeimas deputātiem vai kļuvuši par ministriem jaunajā valdībā.

Līdz ar to atlaišanas pabalsts netiks izmaksātas Kučinskim, Ašeradenam, Bergmanim, Rinkēvičam, Reizniecei-Ozolai, Melbārdei, Reiram, Augulim, Čakšai, Gerhardam un Dūklavam.

Atlaišanas pabalsti netiek izmaksāti arī tiem premjera vai ministru konsultantiem, kuri kļuvuši par konsultantiem jaunā premjera vai ministra birojā.

Katram ministram bija arī savs birojs ar vairākiem padomniekiem.

2

» Saeima apstiprina Kariņa veidoto valdību

Jau ziņots, ka šā gada 23. janvārī Saeima apstiprināja Krišjāņa Kariņa (JV) vadīto Ministru kabinetu.

Aktuālākās ziņas