ASV amatpersona: Trampa un Kima otrais samits notiks februāra beigās Vjetnamā

ASV prezidenta Donalda Trampa un Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna otrais samits plānots februāra beigās Vjetnamā, atklājusi kāda augsta ranga ASV amatpersona.

Kāds cits avots ziņoja, ka tikšanās paredzēta Vjetnamas piekrastes pilsētā Danangā.

Vjetnama jau iepriekš medijos tika minēta kā iespējamā samita norises vieta.

Tramps un Kims pirmo reizi tikās Singapūrā 12. jūnijā, kur parakstīja kopīgu dokumentu, kurā Ziemeļkoreja apņēmusies "strādāt Korejas pussalas pilnīgas denuklearizācijas virzienā".

Taču kopš šī samita Vašingtonas un Phenjanas kodolsarunas ir iestigušas. ASV vēlas, lai Ziemeļkoreja veic detalizētu kodolobjektu un raķešu objektu uzskaitījumu, kas potenciālās vienošanās ietvaros tiktu inspicēti un demontēti, savukārt Ziemeļkoreja uzstāj, ka vispirms ir jāatceļ sankcijas.

Baltais nams 16. janvārī apstiprināja, ka tiek plānots otrais samits.

ASV Valsts departamenta īpašais sūtnis Ziemeļkorejas jautājumos Stīvens Bīgans ceturtdien sacīja, ka ASV negrasās iebrukt Ziemeļkorejā, un lika noprast, ka Vašingtona būtu gatava noslēgt miera līgumu, ar kuru tiktu oficiāli izbeigts Korejas karš.

"Prezidents Tramps ir gatavs izbeigt šo karu. Tas ir beidzies. (..) Mēs neiebruksim Ziemeļkorejā. Mēs necenšamies gāzt Ziemeļkorejas režīmu," paziņoja Bīgans.

Viņš noraidīja iespējamību, ka ASV varētu piekrist izvest karavīrus no Dienvidkorejas, šādi izrādot piekāpšanos Phenjanai.

Uz augšu